Hlavní navigace

Toshiba a HD DVD vrací útok

16. 1. 2008

Sdílet

Společnost Toshiba, jeden z hlavních zastánců formátu HD DVD, konečně reaguje na špatné zprávy ohledně HD DVD z minulého týdne a ohlásila slevu svých přehrávačů, k HD DVD mechanice tři filmy zdarma a reklamní kampaň navrch.

MIF21

Od začátku roku to s HD DVD nevypadá nijak dobře. Postupně ji opustilo několik důležitých filmových studií, Apple se přidal na stranu Blu-ray a ani prodeje nemluví ve prospěch HD DVD. Toshiba, společnost pevně stojící za HD DVD, se tedy rozhodla reagovat a přišla hned s několika novinkami.

Tou první je masivní sleva HD DVD přehrávačů Toshiba. Jejich cena klesne až na 150USD (2500Kč bez DPH) za nejlevnější Toshiba HD-A3, nutno však dodat, že tento model nemá výstup s plným rozlišením 1080p. Ten má až model HD-A30, který bude stát 200 amerických dolarů (3600Kč bez DPH).Druhou akcí je možnost vybrat si ke každému nově zakoupenému HD DVD přehrávači tři filmy zdarma. Na výběr je celkem z 15 titulů, které jsou běžně na HD DVD dostupné. Tato akce však bohužel platí jen na území USA a Kanady, v Evropě se podobné akce ve velkém měřítku nejspíš nedočkáme.

Poslední novinkou, se kterou japonská Toshiba přišla, je další reklamní akce na území Severní Ameriky. Ta sice začala už počátkem minulého roku, Toshiba ji však chce z důvodu událostí posledních dnů zvětšit a dát na ní více peněz.

Společnost si od těchto tří kroků slibuje opět zlepšení prodejů HD DVD a zklidnění situace na trhu. Je však otázkou, zda ji tyto kroky v současné situaci pomohou ke stabilizaci situace, nebo zda to bude jen další z mnoha hřebíčků do rakve HD DVD. To však ukáže až čas.

- - Tomáš Šulc