Hlavní navigace

Tipy na nejlepší internetová rádia - 3.díl

12. 8. 2020

Sdílet

 Autor: © Rob Pitman - Fotolia.com
Ukážeme vám, jak najít veškerou svoji oblíbenou hudbu libovolného žánru. Vybrat si tak můžete podle svého aktuálního rozpoložení.

Předcházející díl

 

Aktuálně na Internetu působí přes 100 000 internetových rádiových stanic. To je obrovské číslo, které může řadu uživatelů spíše odradit než přitáhnout. Ale věřte nám, že pokud překonáte případnou počáteční nechuť a vydáte se za tímto úžasným dobrodružstvím objevování, bude výsledek této cesty doslova k nezaplacení. Nicméně ať už nastoupíte jakoukoliv cestu, určitě se vám bude snáze cestovat s mapou a průvodcem. 

Tipy na cestě za internetovými rádii – pokračování

Pokud se ptáte, kde s poslechem začít, je vhodným řešením podrobné prozkoumání dlouho ověřených bašt vaší oblíbené hudby. A uvidíte, že budete doslova okouzleni, protože dozajista zažijete pocit dokonalého uvolnění. Můžete ovšem začít zkoumat i pro vás dosud neznámé hudební žánry, které z vás mohou učinit úplně jiného člověka.

Aplikace Radio-uk nabízí celou řadu užitečných informací týkajících se přehrávaného obsahu

Někdy se se vyplatí začít vyhledávat přímo v městě nebo oblasti, kde se daný hudební styl zrodil a kde vám místní stanice mohou nabídnout kromě hudby i spoustu zajímavých informací. Pokud máte například rádi country, pak u agregátoru použijte nástroje pro navigaci, konkrétně sekci By Location. Používáte-li TuneIn, pak postupujte přes sekce „North America“, „United States“, „Tennessee“ až konečně k „Nashville“, kde naleznete pro své uši potěšení třeba v podobě rádia Roots Radio WMOT 89.5.

Pro fanoušky Blues bude určitě potěšením rádio z Kansas City s velmi průhledným názvem Kansas City Online Radio. Na hudbu různých stylů můžete jít i jinak – oklikou. Například polské rádio RMF Blues Radio vysílající z Krakova nabízí povedený výběr amerického i světového electric rockin´ blues. Podobně třeba některé z nejlepších jamajských ska a reggae jsme našli daleko od Jamajky – až v Rio de Janeiro na rádiu Radio Reggae Brasil či ve španělském Madridu, kde působí rádio Banana Ska Radio.

MIF21

 

Pokračování