Hlavní navigace

Tipy a triky pro zrychlení Windows 10 i celého PC! - 8.díl

25. 12. 2017

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Máte pomalý počítač s Windows 10 a chtěli byste jej zrychlit? Pak se nechte inspirovat následujícími devíti tipy a uvidíte, že to půjde.

Předcházející díl

 

Váš počítač je pomalý. Ale příšerně pomalý. Zrychlit jej samozřejmě můžete přidáním operační paměti RAM, popřípadě zakoupením rychlého disku SSD – to však stojí peníze. Pojďme na to jinak – vyzkoušejme nejprve, zda by se nedal vyšší výkon vymáčknout ze samotného operačního systému Windows, a to aniž by nás to stálo byť jen jedinou korunu. A zkusme třeba těchto devět tipů, které vám přinášíme na následujících řádcích. Jedná se o tipy, které dokážou zrychlit váš počítač s Windows 10, a to zcela zdarma.

8. Vypněte zobrazování tipů operačního systému Windows

Operační systém Windows 10 vám čas od času poskytuje tipy, kde vám ukazuje, jak můžete tento operační systém využívat ještě efektivněji. Problém je v tom, že aby vám poskytoval ty tipy, které by se vám mohly hodit, potřebuje vědět, jakým způsobem operační systém používáte.

Ano, zní to skutečně jako varování před narušením ochrany soukromí, ale počítač zpomalují i všechny tyto aktivity.

Abyste je vypnuli, klepněte na tlačítko Start>Nastavení. Následně klepněte na položku Systém a poté v levém panelu na položku Oznámení a akce. Ve spodní části akce Oznámení vypněte volbu Zobrazovat tipy, triky a návrhy při používání Windows.

Tipy na používání Windows vám sice mohou pomoci lépe využívat váš počítač, nicméně zároveň váš počítač zpomalují

Určitě nebude od věci, abyste prozkoumali i další možností oznamování a některé z nich rovněž vypnuli. Osobně si nemyslíme, že by tato další nastavení zpomalovala počítač, nicméně často mohou uživatele spíše mást, než aby mu skutečně pomohla.

9. Kontrola počítače na přítomnost malwaru

Asi nikdo nepochybuje o tom, že příčinou významného zpomalení počítače může být i malware. Ze zpomalení počítače však nikdo cizí žádný prospěch (zákonný či nezákonný) nemá. Je to jen jedna z cest, jak zvýšit u uživatele podezření, že něco není na jeho počítači v pořádku. Nicméně zpomalení počítače vyvolané malwarem často je doprovodným jevem, který činnost malwaru provází.

Pokud i po odstranění případného malwaru je počítač pomalý, pak je na čase zvážit upgrade hardwaru. A nemyslete si, nákup hardwaru za účelem zvýšení výkonu počítače nemusí nutně udělat díru do vaší peněženky.

 

skoleni

 

 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).