Hlavní navigace

Tip: Zmákněte zkratky pro přepínání aplikací

22. 9. 2011

Sdílet

Klávesových zkratek pro přepínání mezi aplikacemi existuje velké množství. Seznamte se s nimi.

Oblíbenou zkratku Alt+Tab pro přepínání mezi aplikacemi s náhledy a popisky zná kde kdo a není ji zřejmě nutno představovat.

Win 7 - přepínání aplikací pomocí Alt+Tab

Za pozornost již stojí novinka, kterou přinesl operační systém Windows Vista a rozhraní Aero. Přepínat aplikace v těchto systémech lze také skrz tzv. Flip 3D režim, ve kterém máte k dispozici mnohem větší náhledy aplikací včetně reálného zobrazování obsahu. Pro aktivaci tohoto režimu stačí stisknout kombinaci Win+Tab.

Win 7 - přepínání aplikací pomocí Win+Tab

MIF21

Posledním, již méně známým způsobem, je využití kombinace Alt+Esc, která se hodí především při nižším počtu oken, kdy často potřebujete přepínat mezi stále stejnými aplikacemi.

Pro opačný pohyb ve všech režimech přepínání aplikací stačí klávesové kombinace rozšířit o klávesu Shift. Podobně lze v upravených variantách používat klávesové zkratky pro přepínání záložek také v internetových prohlížečích, konkrétní kombinace se mohou lišit v závislosti na daném browseru, ale Ctrl+Shift+Tab by odlišným způsobem mělo fungovat v téměř každém moderním prohlížeči.