Hlavní navigace

TIP: získejte přístup ke svým Oblíbeným odkudkoli

16. 2. 2011

Sdílet

V dnešním tipu se podíváme na to, jaké možnosti máme, pokud chceme mít z jakéhokoli počítače přístup k oblíbeným položkám ze svého prohlížeče.

Existuje celá řada online služeb, na které si můžete nahrát položky ze svých Oblíbených a poté k nim přistupovat z jakéhokoli počítače. Příležitostný čtenář našeho webu Ondřej se nás však ptá, jak Oblíbené odeslat e-mailem. Řešení je velmi jednoduché - v prohlížečích Internet Explorer, Firefox a Chrome si můžete tyto položky exportovat do jednotného HTML souboru a ten již pouze přiložíte jako přílohu k e-mailu (nebo tento soubor otevřít a vložit jeho obsah do těla e-mailu). K exportu Oblíbených u IE8 klikněte na jejich ikonku v prohlížeči, následně klikněte na malou šipku vedle nápisu Přidat k oblíbeným položkám a zvolte Import a Export. V Chrome 8 klikněte na ikonu klíče v pravém horním rohu, zvolte Správce záložek, následně Uspořádat a vyberte Exportovat záložky.

Odeslání Oblíbených e-mailem je však jen jednou z možností, jak k nim mít přístup odkudkoliv. Jak jsme zmínili již v úvodu, existuje množství služeb, které se o to zdarma postarají. My doporučujeme Xmarks. Po stažení této aplikace ji nainstalujte a stáhněte doplněk pro svůj prohlížeč. Následně si vytvořte účet a nechejte Xmarks, aby do sebe  nahrály všechny vaše Oblíbené.

Foto: Thinkstock, Darrin Klimek

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).