Hlavní navigace

Tip: Využijte svůj tablet s Androidem jako další monitor - 5. díl

6. 9. 2012

Sdílet

 Autor: © Andrii IURLOV - Fotolia.com
V posledním díle tohoto seriálu se budeme věnovat nevýhodám představeného řešení.

1. díl článku: Úvod do problematiky

2. díl článku: Co budete potřebovat

3. díl článku: Instalace potřebných aplikací do tabletu a PC

4. díl článku: Připojení tabletu & Úprava nastavení

 

Stinná stránka nastíněného řešení

Používání tabletu jako dalšího zobrazovacího zařízení má bezesporu řadu výhod a zcela určitě dokáže zvýšit produktivitu vaší práce, ale jako všechno má i toto řešení svoje slabiny. Případné problémy a slabá místa jsou především závislá na použité aplikaci, v tomto ohledu se ale programu ScreenSlider nedá prakticky téměř nic vytknout. Pokud je spuštěn program ScreenSlider a je připojen tablet, jsou efekty Windows 7 Aero vypnuty. Kromě toho pokud do tabletu přetáhnete okno, v němž se přehrává zvuk, pak se tento zvuk nebude přehrávat na tabletu, ale po přesunutí se bude standardně přehrávat dále přes reproduktory počítače.

Je třeba vzít na vědomí i to, že výkon aplikací výše uvedeného typu velmi silně závisí na přenosové rychlosti vaší bezdrátové sítě. U pomalých či rušených bezdrátových připojení zřejmě zaznamenáte při přenosu okna z obrazovky a do obrazovky tabletu dočasné zatuhnutí a při přehrávání videa pravděpodobně přijdete o několik snímků. U některých aplikací může docházet k problémům s vykreslováním – my jsme zaznamenali potíže tohoto druhu pouze u Internet Exploreru 9. Ostatní internetové prohlížeče pracovaly bez problémů.

UI21

Po spárování počítače a tabletu se tablet chová stejně jako kterékoliv jiné přídavné zobrazovací zařízení. Můžete tak kupříkladu přetahovat okna z hlavního monitoru do obrazovky tabletu stejně, jako kdyby bylo přídavné zobrazovací zařízení připojeno k počítači přímo.

V každém případě se může hodit, pokud budete mít na přídavném zobrazovacím zařízení umístěny widgety, okna programů pro IM či okno programu pro práci s elektronickou poštou. A koneckonců alespoň smysluplně využijete jinak nevyužívané pixely na obrazovce tabletu.