Hlavní navigace

Tip: Vytvořte svým blízkým originální vánoční dárek

21. 11. 2011

Sdílet

 Autor: © julien tromeur - Fotolia.com
Vánoční svátky se již pomalu ale jistě blíží a možná už vás začíná hlodat myšlenka, co svým blízkým letos pořídit. Poradíme vám, jak můžete vytvořit originální vánoční dárek a zároveň neopustit teplo domova, potažmo počítače.

Vánoční dárky nemusí být vždy drahé a obrovské, většinu lidí potěší spíše ty originální a osobní. Do této kategorie rozhodně patří tiskoviny na zakázku, které si můžete nechat zhotovit hned u několika firem. K jedné z nich patří i Tiskproradost.cz se svým programem AlbumMaker. Nejprve se podíváme, co vše si můžete nechat vyrobit.

Není kalendář jako kalendář

Pokud chcete, aby měl váš blízký dárek každý den na očích, ideální volbou je fotokalendář. Můžete si vybrat jak z nástěnné varianty s listem na každý měsíc, tak stolní čtrnáctidenní varianty. U nástěnných kalendářů si samozřejmě můžete vybrat z několika rozměrů.

Možná se vám zdá fotokalendář jako dobrý tip na vánoční dárek, ale máte strach z jeho tvorby na počítači. Protože je nástroj AlbumMaker v češtině a k jeho ovládání stačí základní znalosti úpravy počítačů, neměli byste mít jako čtenáři PC Worldu s tvorbou žádné problémy. AlbumMaker navíc nabízí velmi dobře zpracovanou nápovědu.

Tak trochu jiné fotoalbum

„Starou známou“ tiskovinou jsou fotoknihy. Hodí se nejen k Vánocům, ale i dalším příležitostem jako jsou narozeniny či výročí. Tvorba není o nic složitější než u fotokalendáře a vybrat si můžete z celkem 6 rozměrů a dvou typů vazeb. Stejně jako u kalendáře můžete doplněním komentářů k vašim fotkám přidat k dárku trochu toho osobního kouzla.

Kdo si hraje, nezlobí

Další dva tipy na dárky potěší především ty mladší. Pexeso z vašich fotek asi příliš nenadchne vaši babičku, mladší sourozenec ale bude určitě nadšený. Na pexeso nemusíte dávat jen své fotky, ale můžete vytvořit i originální variantu, kterou byste v obchodě jen stěží sháněli. Děti by mohly potěšit i dvě karetní hry, které umožní AlbumMaker vytvořit. Jsou jimi kvarteto a Černý Petr.

Root ELK školení

 

Všechny výše zmíněné dárky můžete vytvořit v programu AlbumMaker, kde najdete připravené šablony pro všechny tiskoviny. Program AlbumMaker jsme v průběhu léta podrobili krátkému testu. V současné době je aktuální verze 7.1.2.1, která přináší několik vylepšení a také nové šablony pro kalendáře i knihy. Program AlbumMaker si můžete stáhnout na stránkách tiskproradost.cz.