Hlavní navigace

TIP: vytvořte okolo svého PC bezpečnou bublinu

5. 3. 2011

Sdílet

V dnešním tipu se podíváme na aplikaci, která okolo vašeho počítače vytvoří "bezpečnou bublinu," díky níž se nebudete muset bát škodlivých virů.

Většina bezpečnostních nástrojů jde do akce až tehdy, když detekují nebezpečí - a to už může být pozdě. Jedinou možností, jak zůstat v bezpečí, když jste online, je pracovat "v bezpečné bublině" (anglicky sandbox). Tu ve vašem systému vytvoří například bezplatná aplikace BufferZone Pro od společnosti Trustware. Aplikace původně stála 40 dolarů, firma se však rozhodla, že ji pro domácí uživatele zpřístupní zdarma. Virtuální prostředí softwaru izoluje všechna bezpečnostní rizika a zařídí, aby se nedostala do vašeho počítače.

skoleni

S BufferZone Pro byste se (teoreticky) neměli vůbec bát jakéhokoli škodlivého kódu. Aplikace vás ochrání před infikovanými USB zařízeními, P2P sítěmi nebo IM. Software je dostupný pro 32bitové edice Windows XP/Vista/7, 64bitová verze bude vydána později v tomto měsíci. Další výhodou je fakt, že BufferZone Pro můžete použít i tehdy, když máte na počítači nainstalovaný bezpečnostní balík od jiné společnosti.

Foto: Fotolia, S. Kaulitzki

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).