Hlavní navigace

TIP: vaše Windows budou měnit svůj vzhled podle počasí

6. 1. 2011

Sdílet

V dnešním tipu si představíme zajímavou aplikaci, která umí změnit prostředí vašich Windows na základě aktuálního počasí.

Bezplatná aplikace AeroWeather umí velmi prakticky využít Windows Aero (grafické rozhraní ve Windows Vista a 7). Jde o jednoduchou utilitku, která však potěší svým každodenním využitím - na ploše počítače vám zobrazí teplotu a současnou předpověď počasí, podle čehož se na vašem desktopu také mění barvy. I když toho aplikace umí více, nám se zalíbila především proměna barev podle aktuálního počasí - desktop je bílý, když sněží, modrý, když je slunečno, temně šedý pokud prší a tak dále.

AeroWeather se nijak nebije s vaším wallpaperem na pozadí, fonty nebo čímkoli jiným - mění pouze barvy Aera. Program je kompatibilní s Windows Vista a 7 (se spuštěným Aerem). Navíc musí mít uživatel nainstalován .NET Framework 3.5 (který je součástí instalačního balíčku, takže pokud jej nemáte, nemusíte jej nikde shánět). Aplikaci AeroWeather můžete stahovat zde. Na této stránce najdete i další zajímavé aplikace, které vám zpříjemní práci s OS Windows.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).