Hlavní navigace

TIP: upravujeme automatickou instalaci aktualizací

11. 6. 2010

Sdílet

Chtěli byste změnit nastavení aktualizací tak, abyste kvůli nim nemohli přijít o rozdělanou práci? Poradíme vám, jak na to.

Přijít o cenná data na počítači je noční můra mnohých z nás - stát se to může velmi rychle. Stačí nechat třeba přes noc zapnutý operační systém Windows a mít to "štěstí," že se zrovna v ten den objeví nové aktualizace. Windows 7 jsou totiž nastaveny tak, že aktualizace stáhnou, nainstalují je a pak automaticky restartují počítač. Vy tak během několika okamžiků můžete přijít o veškerou rozdělanou práci. Pokud chcete toto nastavení změnit, postupujte podle následujících kroků.

Klikněte na Ovládací panely a zvolte nabídku Systém. Vlevo dole klikněte na položku Změnit nastavení. V novém okně následně v roletovém menu zvolte buď druhou (Stahovat aktualizace, ale dotázat se, zda mají být nainstalovány) nebo třetí (Vyhledávat aktualizace, ale dotázat se, zda mají být staženy a nainstalovány) možnost. Změny uložte kliknutím na OK. Po stažení aktualizace bude následně na vás, kdy si ji necháte do systému nainstalovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).