Hlavní navigace

Tip: Strčte si zajímavé weby do kapsy

16. 10. 2012

Sdílet

 Autor: © Aaron Amat - Fotolia.com
Znáte ten frustrující pocit, kdy na webu narazíte na zajímavý článek, ale nemáte čas si jej ihned přečíst? Se službou Pocket si jej můžete schovat na později a přečíst ve volné chvíli na svém smartphonu.

Při procházení webu snad nelze nenarazit na zajímavý obsah, který byste si chtěli v klidu prohlédnout. Kde na to ale vzít čas? Pakliže právě pracujete, nemůžete si dovolit věnovat se „zábavě“ ať už z důvodu časové tísně nebo šéfa stojícího za zády.

Co takhle si uložit stránku do záložky a vrátit se k ní později? Tohle také moc nefunguje, neboť si musíte pamatovat, že jste záložku vůbec uložili, dále je pak nutné využívat službu pro synchronizaci záložek mezi zařízeními. Navíc praktikujete-li takový přístup delší dobu, pravděpodobně se začnete v záplavě nesetříděných záložek ztrácet.

Nejvhodnější situací pro čtení zajímavého obsahu jsou neproduktivní chvíle čekání například v MHD či ve frontě v obchodě. Nejvhodnějším způsobem je nějak dostat vytipovaný obsah do svého smartphonu, ke kterému máte okamžitý přístup ze své kapsy.

Tento požadavek perfektně splňuje služba Pocket (dříve Read It Later), která vybrané webové stránky formátuje do mobilní podoby a umožní vám k nim přístup ze smartphonu či tabletu. Jak to funguje? Nejprve si vytvořte účet na webu Pocket.com. Klikněte na tlačítko Sign Up a do formuláře vyplňte svůj e-mail, uživatelské jméno a heslo.

Následně si nainstalujte doplněk pro webový prohlížeč nebo přetáhněte tlačítko +Pocket do své lišty záložek. Posledním krokem je instalace aplikace pro smartphone. Podporovány jsou platformy iOS, Android, BlackBerry, Kindle Fire a Windows Phone.

Pocket

Jakmile na svém počítači narazíte na zajímavý web, pouze klikněte na tlačítko Add to Pocket, čímž stránku přidáte do svého seznamu.

cloud21

Add to Pocket

Po dokončení synchronizace budete mít web dostupný pro offline čtení na vašem mobilním zařízení. Služba Pocket vyniká tím, že ze stránek odstraní veškerý irelevantní obsah jako reklamy či bannery a ponechá pouze text s úvodním obrázkem. Pakliže je článek rozložen na více stránek, Pocket automaticky stáhne všechny části.