Hlavní navigace

Tip: Služby a nástroje Google pro váš byznys - 1. díl

13. 1. 2013

Sdílet

 Autor: © fotomatrix - Fotolia.com
Google již provozuje tolik služeb, že je snadné přehlédnout, kolik z nich lze s výhodou využít pro firemní účely. Podívejme se na nejužitečnější nástroje, které vám pomohou zefektivnit váš byznys.

Následující díl >>

 

Popularita internetového giganta Google zdaleka nestojí pouze na notoricky známém stejnojmenném vyhledávači. V portfoliu společnosti nalezneme obrovské množství kvalitních služeb, z nichž je většina pro uživatele dostupná zcela zdarma. Co víc, ač to nemusí být na první pohled zcela patrné, mnohé nástroje mohou velice dobře zužitkovat také podniky jak pro sebepropagaci, tak pro organizaci, plánování či dokonce tvorbu klíčových produktů.

Na mysl vám jistě padne například Google Docs, ekvivalent kancelářské aplikace Microsoft Office, nebo Google Analytics. Google toho však nabízí ještě více. Pravděpodobně již některé služby používáte ve svém osobním čase, dobrým příkladem mohou být Hangouty, jež lidé běžně používají pro videochat, nicméně v sobě i tato  služba skrývá potenciál pro využití ve firemní sféře. Podívejme se tedy na nejužitečnější nástroje, které vám pomohou zefektivnit váš byznys.

Blog Google and Your Business

Pokud jste doposud na blog Google and Your Business nenarazili, určitě si jej prohlédněte. Tento portál schraňuje množství článků věnujících se právě možnosti využití služeb Googlu pro firemní účely. Naleznete zde konkrétní tipy, případové studie nebo novinky, jež Google připravuje. Pomocí vyskakovacího menu na pravé straně se pak můžete dostat ke starším článkům, filtrovat příspěvky podle štítků, přejít na další blogy nebo získat RSS feed.

cyber23

google-blog

V příštím díle se podíváme na službu Adresář míst Google a nástroj pro firemní prezentaci Google+ Stránky.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).