Hlavní navigace

Tip: Šest funkcí, které si v Office 15 dozajista oblíbíte - 5. díl

2. 5. 2012

Sdílet

 Autor: © Sean Gladwell - Fotolia.com
Vše zatím napovídá, že nová verze Microsoft Office 15 má všechny předpoklady k tomu, aby se stala doslova překvapením roku. Seznamte se s šesti funkcemi, které vás v nové generaci kancelářského balíku určitě osloví.

Společnost Microsoft provedla v novém operačním systému Windows 8 řadu změn. Nepřehlédnutelné je určitě rozhraní Metro optimalizované pro dotykové obrazovky či možnost provozovat operační systém Windows 8 na tabletech s procesory ARM. Microsoft Office je na rozdíl od Windows 8 pro firmy v podstatě "výrobním" nástrojem a již léta věrným společníkem operačního systému Windows. Nová verze kancelářského balíku Office 15 má všechny předpoklady k tomu, aby využila na maximum jedinečné vlastnosti nového operačního systému Windows 8.

Zatím jsme sice neměli možnost osobně si s balíkem Office 15 pohrát, ale dostalo se nám té cti setkat se s Paulem Thurrottem, který patří mezi respektované novináře specializující se na technologie Microsoftu. Poté, co jsme si prostudovali jeho materiál týkající se Office 15, zjistili jsme, že v tomto kancelářském balíku je řada věcí, které ocení jak uživatelé, tak správci sítí.

 

1. díl článku: Skrytý pás karet

2. díl článku: Dotykový režim

3. díl článku: Office Marketplace, Odpovědi vkládané do textu e-mailu

4. díl článku: Heslem chráněná funkce sledování změn (revize)

 

6) Panel s počasím (Weather Bar)

Outlook 15 bude v režimu kalendáře disponovat panelem s počasím. Obvykle se předpověď počasí realizuje v obecné formě výhledu na následující týden či 10 dní. V Outlooku 15 však budete mít možnost zjistit předpověď počasí pro každý konkrétní den, což vám pomůže například lépe naplánovat aktivity na pracovní týden či víkend.

 

Tip MIF pravo

Výše uvedené tipy představují jen špičku ledovce. Podle všeho to vypadá, že se Microsoft chystá k tomu, aby ve svém balíku Office 15 provedl jemné vybalancování mezi optimalizací pro tablety a dotykové obrazovky a mezi jeho použitelností pro uživatele Windows 7. Jinými slovy se bude snažit navrhnout balík Office 15 pro tablety a dotykové obrazovky včetně možností využití různých nových speciálních prvků Windows 8, ale na druhou stranu integruje řadu novinek a zdokonalení, které budou určeny pro uživatele klasických počítačů s Windows 7.

Zatím sice nejsme zcela přesvědčeni o stoprocentním úspěchu nového operačního systému Windows 8, ale co se týče nového balíku kancelářských aplikací Office 15, ten vypadá velmi slibně.