Hlavní navigace

Tip: Šest funkcí, které si v Office 15 dozajista oblíbíte - 4. díl

1. 5. 2012

Sdílet

 Autor: © olly - Fotolia.com
Vše zatím napovídá, že nová verze Microsoft Office 15 má všechny předpoklady k tomu, aby se stala doslova překvapením roku. Seznamte se s šesti funkcemi, které vás v nové generaci kancelářského balíku určitě osloví.

Společnost Microsoft provedla v novém operačním systému Windows 8 řadu změn. Nepřehlédnutelné je určitě rozhraní Metro optimalizované pro dotykové obrazovky či možnost provozovat operační systém Windows 8 na tabletech s procesory ARM. Microsoft Office je na rozdíl od Windows 8 pro firmy v podstatě "výrobním" nástrojem a již léta věrným společníkem operačního systému Windows. Nová verze kancelářského balíku Office 15 má všechny předpoklady k tomu, aby využila na maximum jedinečné vlastnosti nového operačního systému Windows 8.

Zatím jsme sice neměli možnost osobně si s balíkem Office 15 pohrát, ale dostalo se nám té cti setkat se s Paulem Thurrottem, který patří mezi respektované novináře specializující se na technologie Microsoftu. Poté, co jsme si prostudovali jeho materiál týkající se Office 15, zjistili jsme, že v tomto kancelářském balíku je řada věcí, které ocení jak uživatelé, tak správci sítí.

 

1. díl článku: Skrytý pás karet

2. díl článku: Dotykový režim

3. díl článku: Office Marketplace, Odpovědi vkládané do textu e-mailu

 

webcast_aruba

5) Heslem chráněná funkce sledování změn (revize)

Jako redaktoři jsme rádi, pokud můžeme v dokumentu sledovat provedené změny. To nám umožňuje daleko snáze sledovat zpětnou vazbu a psát komentáře a samozřejmě vidět, co bylo do dokumentu přidáno, smazáno či změněno od jeho původní verze. Na druhou stranu je pravdou, že přijímat provedené změny či mazat komentáře může provádět kdokoliv, kdo má k dokumentu přístup, a pak jsou veškeré pokusy o sledování změn fuč.

Ve Wordu 15, který bude v kancelářském balíku Office 15 hrát roli textového editoru, vám bude umožněno sledování změn chránit heslem, takže smazat provedené změny bude moci pouze ten, kdo jím bude disponovat.