Hlavní navigace

Tip: Šest funkcí, které si v Office 15 dozajista oblíbíte - 3. díl

30. 4. 2012

Sdílet

 Autor: © pressmaster - Fotolia.com
Vše zatím napovídá, že nová verze Microsoft Office 15 má všechny předpoklady k tomu, aby se stala doslova překvapením roku. Seznamte se s šesti funkcemi, které vás v nové generaci kancelářského balíku určitě osloví.

Společnost Microsoft provedla v novém operačním systému Windows 8 řadu změn. Nepřehlédnutelné je určitě rozhraní Metro optimalizované pro dotykové obrazovky či možnost provozovat operační systém Windows 8 na tabletech s procesory ARM. Microsoft Office je na rozdíl od Windows 8 pro firmy v podstatě "výrobním" nástrojem a již léta věrným společníkem operačního systému Windows. Nová verze kancelářského balíku Office 15 má všechny předpoklady k tomu, aby využila na maximum jedinečné vlastnosti nového operačního systému Windows 8.

Zatím jsme sice neměli možnost osobně si s balíkem Office 15 pohrát, ale dostalo se nám té cti setkat se s Paulem Thurrottem, který patří mezi respektované novináře specializující se na technologie Microsoftu. Poté, co jsme si prostudovali jeho materiál týkající se Office 15, zjistili jsme, že v tomto kancelářském balíku je řada věcí, které ocení jak uživatelé, tak správci sítí.

 

1. díl článku: Skrytý pás karet

2. díl článku: Dotykový režim

 

MIF21

3) Office Marketplace

V současnosti není možné prakticky vyvíjet žádný projekt, který by neumožňoval přístup do určitého typu internetového tržiště. Ani Office 15 nebude v tomto směru výjimkou. Microsoft plánuje, že jeho tržiště Office Marketplace bude pro uživatele zdrojem pro získání různých rozšíření či nástrojů, jež budou rozšiřovat schopnosti kancelářského balíku Office 15 a nejen to – zároveň vám umožní tuto sadu kancelářských aplikací přizpůsobit přesně podle vašich představ.

4) Odpovědi vkládané do textu e-mailu

Outlook 15 bude sledovat linii, kterou nastavila verze Outlooku z Office Web Apps, a při odpovědi na e-mail již nebude otevírat nové okno. Paul Thurrott tvrdí, že odpovědi se nyní standardně budou vkládat přímo do textu e-mailu, a to do oblasti, která je typicky právě pro text e-mailu vyhrazena.