Hlavní navigace

Tip: Sdílejte své soubory prostřednictvím Minus

18. 9. 2011

Sdílet

 Autor: © James Thew - Fotolia.com
Hledáte online úložiště pro svá data, ke kterému byste mohli přistupovat také ze svého smartphonu?

Minus je relativně nová online služba, mezi jejíž přednosti patří jednoduchost ovládání a 10 GB bezplatně volného prostoru pro vaše data. Jediné co pro její využívání musíte udělat, je absolvovat krátkou registraci, která spočívá pouze ve volbě uživatelského jména, hesla a zadání platného emailu. Můžete rovněž využít přímé vytvoření profilu skrz váš Facebook/Twitter účet. Poté už lze soubory do úložiště nahrávat prostým přetažením do okna prohlížeče, a to v případě, že používáte Google Chrome nebo Mozilla Firefox.

Webové rozhraní úložiště Minus

Služba se inspirovala u sociální sítě Twitter, takže podobným způsobem umožňuje následovat přátele a nechat se upozorňovat na jejich nové soubory. Mezi další šikovnou vlastnost patří správa složek, kdy můžete mít některé soukromé a jiné naopak veřejné pro sdílení souborů s přáteli. Potěší také implementovaný zkracovač adres pro kratší a příjemnější odkazy, díky němuž se nemůže se stát, že vám odkaz ořízne emailový nebo komunikační klient. Vhod přijde také HTML odkaz pro přímé vložení do vašich stránek a možnost nahrávat soubory do složky pro ostatní uživatele, což se hodí například při spolupráci na jednom projektu.

K dispozici je také desktopová aplikace pro Windows, Linux nebo Mac OS, kterou využijete v případě, že nepoužíváte podporovaný prohlížeč pro drag&drop nebo se vám jej z principu používat nechce. Pomocí této minimalistické aplikace můžete nahrávat (také pouhým přetažením na ikonku v oznamovací oblasti) a prohlížet soubory ve vašem úložišti. K dispozici máte také historii všech prohlížených  souborů a výpis informací o nových souborech vašich přátel. To stále není vše, pokud často screenujete a sdílíte sejmuté obrazovky, oceníte funkci pro okamžité nahrání do vašeho úložiště.

Přístup ke svému úložisti na Minus.com můžete mít také z aplikace dostupné pro Windows, Linux a Mac

Jak jsme již nakousli v úvodu, Minus se od konkurence odlišuje především dostupností klientů pro mobilní operační systémy, pomocí nichž můžete mít přístup ke svým souborům i bez počítače. V současné době jsou k dispozici pro Android a iOS, Windows Phone klient se nachází ve vývoji.

Minus je zajímavou alternativou k zaběhnutým serverům typu uloz.to nebo rapidshare.com, která je zároveň funkčně převyšuje, jelikož neomezuje rychlost stahování/nahrávání souborů ani počet souběžných připojení. Navíc se nemusíte obávat odstranění svých souborů, poskytovatel totiž obsah vašeho úložiště nekontroluje. Jediným omezením je velikost nahrávaného souboru, která je stanovena na 2 GB, ale to je u konkurence podobné. Momentálně není možné přikoupit si další GB prostoru, ale můžete doporučit službu přátelům a za každého nového uživatele získáte 1 GB.

 

topitemployers23

Úvodní foto: © James Thew - Fotolia.com


Autor se již od útlého dětství věnuje IT a je autorem mnoha lokalizací softwaru do češtiny. Ve volných chvílích píše Buchtič blog převážně o IT a herním průmyslu.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).