Hlavní navigace

TIP: posíláme citlivá data bezpečně přes internet

17. 9. 2010

Sdílet

Potřebujete poslat přes internet citlivá data? Poradíme vám, jak na to.

Posílání e-mailu není vůbec tak bezpečné, jak by se na první pohled mohlo zdát. S tím, jak vaše zpráva putuje z jednoho serveru na druhý, narůstá pravděpodobnost, že by si ji mohl někdo cizí přečíst. Co tedy dělat, pokud potřebujete přes internet někomu posílat citlivé informace jako jsou čísla kreditních karet nebo přístupová hesla? Možností je více.

skoleni

Jednou z těch jednodušších variant je soubory s citlivými daty zazipovat a opatřit heslem. Na druhou stranu, pokud váš kompresní ("zipovací") program nepodporuje kvalitní šifrování AES, nepoužívejte jej - běžné heslo k souboru .zip jde totiž velice snadno prolomit. Pokud chcete šifrování AES použít, zkuste třeba aplikaci WinZip.

Další možností je nahrát svůj soubor na zabezpečenou webovou stránku, odkud si jej může váš známý stáhnout. Díky tomu se vyhnete nebezpečnému posílání souboru e-mailem. Takovou službu, která je k dispozici zcela zdarma, jpředstavuje například Send. Jakmile svá data na web nahrajete, je odeslán e-mail vašemu známému s odkazem ke stažení.