Hlavní navigace

Tip: Otestujte si notebook ještě předtím, než si ho koupíte! – 2. díl

17. 7. 2012

Sdílet

 Autor: © mostafa fawzy - Fotolia.com
V tomto dílu se podíváme na další faktory, kterým je třeba věnovat při koupi notebooku pozornost. Bude se jednat konkrétně o otestování klávesnice, touchpadu a rychlosti spouštění aplikací.

Pokud si při pořizování nového notebooku chcete být maximálně jistí, že jste vybrali dobře, pak jej ještě před zaplacením přímo v obchodě otestujte. Následující průvodce vám prozradí, co všechno byste si měli vyzkoušet.

1. díl článku: Doba spouštění, pozorovací úhly, kvalita zobrazení

2. díl článku: Klávesnice, spouštění aplikací, touchpad

Klávesnice

Používání klávesnice je velmi subjektivní záležitostí, protože pro každého uživatele je vhodná jiná klávesnice (záleží to mimo jiné i na tom, jestli má uživatel silné nebo slabé prsty). Při výběru notebooku si proto určitě vyzkoušejte, zdali vám na vybraném notebooku klávesnice vyhovuje.

Stačí přitom, když si na notebooku otevřete nějaký textový editor, například Poznámkový blok či Word a napíšete několik odstavců textu. Dokážete na testovaném notebooku psát rychle a dostatečně přesně?

Pokud je testovaný notebook připojen k internetu, můžete na internetové adrese www.typingtest.com zdarma projít jednominutovým testem, kde si můžete porovnat rychlost ve slovech za minutu při psaní na různých noteboocích.

Spouštění aplikací

Spouštějte na testovaném notebooku libovolné aplikace, které jsou na něm nainstalovány, a pozorujte, jak dlouho jim spuštění trvá a jak rychlou mají odezvu.

Zaměřte se zejména na aplikace, které se nacházejí na všech testovaných počítačích, spouštějte je a pozorujte rozdíly v jejich spouštění na různých noteboocích. Ujistěte se, že jsou všechny testované aplikace nainstalovány na notebooku a nevyužívají bezdrátové připojení k síti.

MIF21

Touchpad

Nezapomeňte otestovat ani funkci touchpadu – projděte si několik internetových stránek, otevřete okna aplikací a manipulujte s nimi pomocí touchpadu.

Zkuste pohybovat kurzorem, proveďte několik klepnutí, otevřete několik místních nabídek (pravým tlačítkem touchpadu). Dovolí vám touchpad ukázat a klepnout přesně tam, kam potřebujete? Zaznamenává touchpad dotyky dlaní, takže při psaní kurzor občas skočí někam jinam?