Hlavní navigace

Tip: Ochraňte svá sociální média bezpečnostními doplňky - 1.díl

9. 10. 2012

Sdílet

 Autor: pcworld.com
Nadměrné sdílení se v našem světě posedlém sociálními médii stalo standardní procedurou. Nenechte na něj doplatit vaši bezpečnost!

Je tu však stále rozdíl mezi odesíláním ztrapňujících fotografií ze sobotní párty či tweetováním o tom, jak jste se zamilovali do celebrity, a reálným odhalováním důležitých osobních informací na internetu jako celku. Znalost nastavení soukromí na vašich sociálních médiích vám udrží data v bezpečí, ovšem pomoci může i řada aplikací a služeb třetích stran.

V tomto seriálu se podíváme na dva druhy aplikací zabývající se bezpečností na sociálních sítích. První typ může vás a vaše přátele varovat před škodlivými příspěvky, komentáři, odkazy a dalšími typy potenciálního zneužití, které jsou využívány pro šíření virů, phishingových podvodů a malware. Druhý typ je potom určen pro vytvoření hranic vaším dětem. Tyto nástroje vás mohou varovat před jakoukoliv potenciálně nebezpečnou komunikací nebo obsahem na Facebooku vašeho dítěte (jako je materiál obsahující násilí, sex, užívání drog nebo vulgární jazyk), či dalšími věcmi, jako jsou pochybní „přátelé“ (a potenciální predátoři).

 

Bitdefender Safego

Bitdefender Safego je bezplatná služba sloužící jako prevence podvodů na Facebooku a Twitteru. Aplikace na Facebooku automaticky prochází položky umístěné na vaší zdi nebo Timeline profilu, aktualizace stavů a zprávy. Prochází také aktualizace a komentáře přátel a hledá v nich spamy, podvody, pokusy o phishing, malware a další škodlivou aktivitu. Integrovaná funkce soukromí vám oznámí, jaký obsah asi nevědomky veřejně sdílíte, a bude vás varovat o potenciálních dopadech tohoto sdílení na vaše soukromí.

Funguje to tak, že programu Bitdefender Safego dáte autorizaci k přístupu k vašemu účtu na Facebooku, přičemž program začne ihned monitorovat tento účet. Jakmile aplikace zjistí škodlivou aktivitu nebo problém s bezpečností, pošle aplikace komentář přímo ke škodlivému příspěvku nebo vám zašle upozornění.

V aplikaci můžete nastavit publikování týdenního shrnutí statistiky na vaší zdi a/nebo publikování komentářů s varováním u položek, které program shledá jako škodlivé.

bitdefender safego

UI21

 

V následujícím díle si představíme bezplatnou facebookovou utilitu MyPageKeeper proti zneužití, která pochází od autorů bezpečnostního balíku StopTheHacker a vědců z University of California, Riverside.