Hlavní navigace

Tip: Objevte potenciál fotoaparátu vašeho smartphonu - 6. díl

9. 7. 2012

Sdílet

 Autor: © AA+W - Fotolia.com
V dnešním závěrečném díle se podíváme, jak prezentovat své fotografie na sociálních sítích.

Že je možné krásnou fotografii pořídit pouze se zrcadlovkou za dvacet tisíc? Ale kdepak, pěkné záběry dovede zachytit i malý foťáček vašeho smartphonu. Podívejte se, jak na to.

 

1. díl - Ostření

2. díl - Panorama, Automatické zachycení úsměvu

3. díl - Obrazové filtry, Fotografické efekty

4. díl - HDR, Pokročilé funkce

5. díl - Videa ve vysokém rozlišení, Webové úložiště Dropbox

6. díl - Fotografické sociální sítě

 

10) Fotografické sociální sítě

Fotografie z dovolené, prázdnin a léta nejsou zkrátka určené k tomu, aby zůstaly zaheslovány v počítači. Pochlubte se svým blízkým, rodině a kamarádům s tím nejzajímavějším, co jste na svých cestách zachytili, a využijte k tomu některou z nejpopulárnějších sociálních sítí.

 

Instagram

Jednou z aktuálně nejpopulárnějších fotografických sociální sítí je služba Instagram, o níž jsme si uvedli několik slov již ve třetím díle seriálu. Obsah sítě Instagram tvoří výhradně fotografie z fotoaparátů mobilních telefonů s operačním systémem Android a iOS, pro něž je aplikace Instagram dostupná. O jejím potenciálu svědčí fakt, že ji Facebook v dubnu 2012 koupil za 1 miliardu dolarů. Její síla kromě sdílení vlastních fotografií a prohlížení uměleckých fotografií přátel spočívá především v nabídce daleko více obrazových filtrů a efektů, než čítá základní nabídka vestavěných fotoaparátů dnešních smartphonů. K dispozici je bezplatně ke stažení pro Android i iOS.

instragram 1

instragram 2

webcast_aruba

Facebook

Facebook netřeba detailně představovat. U telefonů HTC One lze pořízené fotografie okamžitě sdílet do vybraného alba na Facebooku tlačítkem Sdílet v Galerii. I ostatní smartphony však běžně integrují snadný mechanizmus sdílení nejen na Facebook.  Nejzajímavější na Facebooku jsou ovšem jeho čísla. Věděli jste, že na svých serverech má více než 140 miliard fotografií, která tam od roku 2006 nahráli samotní uživatelé? Nebo že toto číslo je více než 4 % všech fotografií, které lidstvo ve své historii pořídilo?

fb android