Hlavní navigace

Tip na léto - kurzy počítačové školy Gopas zaměřené na digitální fotografii

18. 6. 2007

Sdílet

Cenová dostupnost umožnila velké skupině uživatelů pořízení kvalitního digitálního fotoaparátu. Proces focení je ovšem i tak vcelku složitý a vyžaduje určitou dávku povědomí, pokud chce uživatel dosáhnout dobrého výsledku.

UI21

Na cestě za výbornou fotkou se uživatel musí poprat nejen se samotným fotoaparátem, ale také zvládnout dodatečnou úpravu na počítači. Ta poskytuje velkou kontrolu nad konečným výsledkem a do velké míry rovněž umožňuje „zachránit“ i nepovedený snímek.


První krůčky jsou těžké
Pustit se do focení a úprav fotek je však obtížné, pokud nemáte alespoň základní zkušenosti. Počítačová škola Gopas nabízí kurzy zaměřené na práci s digitální fotografií a fotoaparátem. Kurz věnovaný přímo práci s fotoaparátem je zacílen na seznámení se s typy fotoaparátů na trhu a jejich funkcemi. Účastníci kurzu se obeznámí s pojmy z oblasti digitálních fotoaparátů, jako je expozice, zoom, priorita času a clony. Naučí se vybrat vhodný fotoaparát a správně exponovat za horších světelných podmínek. Samozřejmostí jsou i obecné základy expozice.

Zoner jako nástroj
Pro zkušenější uživatele, kteří chtějí upravovat již získané fotografie, je určen kurz práce s programem Zoner PhotoStudio. Účastníci kurzu se naučí archivovat a upravit obrázky získané pomocí digitálního fotoaparátu či skenováním. Účastník se také například naučí změnit velikost, rozlišení či barevné vyvážení fotky. Nechybí ani zasvěcení do tajů odstranění efektu červených očí nebo vytváření ozdobných rámečků.

Kurzy se konají v počítačových školách Gopas v Praze a v Brně.
Kurz pro ty, kteří se chtějí seznámit s fotoaparáty na trhu a jejich funkcemi, je dvoudenní a stojí 3980 a 3180 Kč v Praze, respektive v Brně.
Kurz zaměřený na úpravu fotografií je jednodenní a stojí 1990 a 1590 Kč v Praze, respektive v Brně.

- - Tomáš Jirásko