Hlavní navigace

TIP: měníme regiony u DVD/Blu-ray mechaniky

7. 8. 2010

Sdílet

Chtěli byste změnit regiony u vaší optické mechaniky tak, abyste se mohli dívat například na DVD zakoupené v USA? Poradíme vám, jak na to.

Ti z vás, kteří si pouští na počítači filmy na DVD nebo Blu-ray discích, již určitě slyšeli o tzv. regionech. Ty určují, pro jakou oblast je daný disk určen. Pokud si tedy v ČR koupíte film na DVD, přehrajete ho pouze v Evropě a ne třeba v USA. Region své mechaniky naštěstí můžete jednoduše změnit. Postupujte podle následujících kroků. Stiskněte klávesovou zkratku Windows + Pause Break. Nyní vlevo klikněte na Správce zařízení, přepněte se na Jednotky DVD/CD-ROM a poklikejte na vaši mechaniku.

V nově otevřeném okně vyberte kartu Regiony disku DVD a ze seznamu vyberte požadovaný region. Změny dvakrát potvrďte kliknutím na OK. Region byl změněn. Jediný problém spočívá v tom, že tuto změnu můžete u své mechaniky provést pouze 4x. Jakmile pokusy vyčerpáte, musíte si stáhnout multimediální přehrávač, který regiony zcela ignoruje. Další možností je použít třeba bezplatnou aplikaci DVD Region Killer, kterou můžete stáhnout zde.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).