Hlavní navigace

Tip: Kreativní foto aplikace s nadstandardními funkcemi - 3. díl

18. 10. 2012

Sdílet

 Autor: © Sebastian Gauert - Fotolia.com
V dnešním díle se podíváme na aplikace, jež fotografiím dodají mozaikový a bublinový efekt.

Předchozí díl

 

Kyoobik

(iOS, 1 dolar)

Používáním aplikace Kyoobik přidáte fotografii mozaikový efekt. Každý obrázek můžete rozdělit různými způsoby, například na kulatou, hranatou, trojúhelníkovou či šestiúhelníkovou dlažbu. Poté můžete smazat jednotlivé částečky nebo jejich skupiny či nastavit svůj vlastní vzorec průběžného mazání.

Můžete si také pohrát s perspektivou vašich obrázků použitím efektu „úběžného bodu“, díky kterému tyto obrázky vypadají, jako by se rozšiřovaly zpět do obrazovky, nebo vytvářet mozaiky z trojrozměrných kostek. Mozaiky ale nejsou v Kyoobiku všechno. Naleznete zde totiž ještě různé květované tapetové vzory a bublinkové efekty, které můžete přidávat do svého obrázku.

Tip MIF pravo

 

Percolator

(iOS, 2 dolary)

Mluvíme-li o bublinkových efektech, měli byste se podívat i na Percolator, aplikaci, která z vašeho obrázku dokáže vytvořit sérii soustředných kruhů. Výsledný snímek pak vypadá jako kombinace testu barvosleposti a počítačové hry Missile Command. Celým Percolatorem prochází „kávové téma“. Nejprve „rozemelete“ obrázek jeho výběrem nebo vyfocením přímo z prostředí aplikace. Poté jej „uvaříte“ výběrem jednoho z osmi kruhových nebo hvězdicových efektů. Nakonec obrázek „naservírujete“ aplikací několika filtrů typu „textura“ a „tón“. Poté, co „přípravu kávy“ dokončíte, zmáčknutí tlačítka ve tvaru srdce soubor uloží. Nakonec můžete obrázek sdílet prostřednictvím e-mailu, Facebooku či Twitteru.