Hlavní navigace

Tip: Kouzlete s obrázky v Microsoft Office 2010 - 4. díl

7. 9. 2011

Sdílet

 Autor: © chispas - Fotolia.com
Odhalte s námi nepříliš známé funkce pro kreativní ztvárnění obrázkových doplňků vašich dokumentů. V čtvrtém díle si společně ukážeme, jak používat podpisy a znaky v podobě klipartu.

Vaše dokumenty, tabulky i prezentace si bezesporu zaslouží, aby byly doplněny těmi nejlepšími a nejlépe zpracovanými obrázky, ať už se jedná o kreativně zpracované logo firmy, přesvědčivě působící tabulky či atraktivně upravené fotografie. Jednotlivé aplikace kancelářského balíku Microsoft Office totiž disponují skvělými nástroji pro využívání obrázků ve vašich dokumentech, naneštěstí nejsou tyto funkce ve valné většině příliš známé.

Veškeré tipy v tomto článku jsou primárně určeny pro Microsoft Office 2010, nicméně podobné nástroje najdete i ve starších edicích balíku Microsoft Office.

1. díl: Jak zkrotit chybné chování obrázků ve Wordu

2. díl: Vložení obrázku do kruhu, srdce či jiného tvaru

3. díl: Zalomení textu okolo nebo přes obrázek

4. díl: Používání podpisů a znaků v podobě klipartu

5. díl: Používání obrázkových grafů v Excelu

6. díl: Vkládání obrázků na pozadí grafu či listu


4) Používání podpisů a znaků v podobě klipartu

Vložení loga vaší firmy nebo oskenovaného podpisu v podobě obrázku typu klipart není vůbec nic těžkého. Stačí, když klepnete na nabídku Start/Programy/Microsoft Office/Nástroje systému Microsoft Office 2010/Galerie médií. Nyní klikněte do nabídky Soubor/Přidat klipy do galerie/Bez pomoci. Poté vyhledejte soubor obsahující logo nebo oskenovaný podpis a následně stiskněte tlačítko Přidat.

Z rozevíracího seznamu vpravo od obrázku vyberte položku Upravit klíčová slova a poté přidejte k obrázku taková výstižná klíčová slova, která vám pomohou tento obrázek najít i příště. Změny pak uložte stiskem tlačítka Použít. Nakonec stiskněte tlačítko OK a okno Galerie médií zavřete.

Používání podpisů a znaků v podobě klipartu

cyber23

Příště, až budete potřebovat vložit logo či podpis do dokumentu, klepněte do nabídky Vložení/Klipart a zadejte jedno z klíčových slov, které jste obrázku přiřadili. Poté zrušte zaškrtnutí políčka Zahrnout obsah webu Office.com a následně v poli Očekávané výsledky vyberte v rozbalovacím seznamu položky Ilustrace a Fotografie. Nakonec stiskněte tlačítko Hledat. Jakmile se obrázek objeví v panelu, klepnutím jej vložte do dokumentu.

V následujícím pátém díle si společně ukážeme, jak v Excelu používat obrázkové grafy.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).