Hlavní navigace

Tip: Jak zvýšit svoje Klout skóre - 6. díl

29. 5. 2012

Sdílet

 Autor: © AA+W - Fotolia.com
V našem seriálu se mimo jiné dozvíte, co to je Klout skóre, jak funguje, a jak jej můžete naučit, aby pracovalo pro vás.

Možná jste o Kloutu, webu, který byl v roce 2008 založen v San Francisku jako prostředek měření vlivu uživatelů na sociálních sítích, ještě nikdy neslyšeli. To ale neznamená, že Klout neslyšel o vás. Pokud máte účet na Twitteru, máte také Klout skóre.

Přestože Klout nesdílí své algoritmy pro vypočítání reputace s veřejností, přijít na to, jak zvýšit své Klout skóre, nevyžaduje diplom z „bieberologie“. Přinášíme deset neoficiálních tipů, jak se stát esem v oblasti sociálních médií a VIP v oblasti výhod, které z tohoto typu statutu plynou.

 

1. díl: Co je to Klout?

2. díl: Běžte na veřejnost

3. díl: Propojte vaše sociální sítě

4. díl: Budujte vztahy

5. díl: Zvláště se věnujte vlivným uživatelům

6. díl: Ptejte se

7. díl: Poznejte vaše obecenstvo; Vytvářejte obsah, který je jednoduchý ke sdílení

8. díl: Zveřejňujte příspěvky v pravý čas; Kvalita před kvantitou

9. díl: Nestresujte

 

Ptejte se

Čím více otázek položíte, tím více odpovědí získáte. Lidé rádi sdílí své názory – ať už jde o počasí v Seattlu, o to, jaký si koupit telefon s Androidem nebo o šílené zácpy v newyorkské dopravní špičce.

Radsomware

Tweetování otázky typu „Jakou nejbláznivější věc jste udělali, abyste v New Yorku chytili taxíka?“ jistě získá více odpovědí než prosté konstatování „Hm... právě se snažím chytit taxi v New Yorku.“ Stejně tak otázka, jestli v Seattlu vůbec někdy v létě svítí slunce vygeneruje více odpovědí než prosté nadávání na počasí.

Jednou zvláště efektivní strategií je poprosit lidi, aby sdíleli své vlastní příběhy. Lidé rádi mluví o sobě, a na internetu zvlášť.