Hlavní navigace

TIP: jak změnit ikonu adresáře

22. 3. 2011

Sdílet

 Autor: Fotolia © itestro
Chcete si přizpůsobit ikonu nějakého adresáře, ale nevidíte ve Vlastnostech ikonku Přizpůsobit? Poradíme vám, jak na to.

Čtenářka Lucie z Hradce Králové ráda mění ikonky svých adresářů. To dělá tak, že pravým tlačítkem klikne na adresář, vybere možnost Vlastnosti a nakonec se přesune na kartu Přizpůsobit a klikne na tlačítko Změnit ikonu. Lucii však potkal jeden problém: tento postup jí najednou nefunguje. Jakmile otevře okno Vlastnosti u daného adresáře, karta Přizpůsobit tam jednoduše chybí. Kam zmizela? Problém je v tom, že se Lucie dostala do jakési pasti Windows 7, která může potkat každého. Lucie se totiž na svůj adresář dívá přes rozhraní Windows 7 Libraries a ne přes Windows Explorer.

ICTS23

A pokud toto uděláte, karta Přizpůsobit zmizí. Proč? Protože Libraries jsou pouze jakýmsi rozcestníkem - neobsahují vaše adresáře, ale pouze na ně odkazují. I když to může znít složitě, není v tom žádná věda. Stačí si otevřít Windows Explorer, vyhledat v něm daný adresář a následně změnit jeho ikonku za pomoci výše zmíněných kroků.

Foto: Fotolia, itestro

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).