Hlavní navigace

TIP: jak zabezpečit tiskárnu heslem

3. 12. 2010

Sdílet

V dnešním tipu si poradíme, jak zabezpečit tiskárnu tak, abyste ji mohli využívat pouze vy nebo vámi pověřené osoby.

Pokud sdílíte počítač s více lidmi, možná budete chtít nastavit, kdo z něj může tisknout a kdo ne. Nejen, že tak zabráníte plýtvání s papírem a inkoustem, ale navíc také zabezpečíte, aby si nikdo z vašeho počítače nemohl vytisknout citlivé dokumenty. Možností, jak zaheslovat tiskárnu, existuje několik, přičemž tou nejjednodušší je využití aplikace Printlock. Ta umožňuje nastavení hesla, bez něhož se k tisknutí nikdo nedostane. Printlock si můžete stáhnout zde. Po jeho instalaci připojte k počítači tiskárnu, kterou chcete ochránit. Jakmile se objeví dialogové okno Printlock, vložte heslo.

Tip do článku  - cybersecurity

Další možností je přímo ve Windows vytvořit jediný uživatelský účet (opatřený heslem), který bude mít přístup k tisku. To provedete následovně:

1. Připojte se jako administrátor, klikněte na Start, Tiskárny a Faxy.
2. Najděte tiskárnu, pravým tlačítkem klikněte na nastavení.
3. Přejděte na kartu Bezpečnost.
4. V sekci Skupina nebo Uživatelská jména zvýrazněte svůj účet  a ujistěte se, že jsou zaškrtnutá všechna políčka s označením Povoleno.
5. V sekci Skupina nebo Uživatelská jména zvýrazněte Všichni a ujistěte se, že jsou zaškrtnutá všechna políčka s označením Zakázáno.