Hlavní navigace

TIP: Jak se zbavit nového chatu na Facebooku

22. 7. 2011

Sdílet

Patříte také do široké skupiny nespokojených uživatelů, kteří jsou rozhořčeni ošemetnou funkcionalitou nového chatu na Facebooku? Poradíme vám, jak získat starý chat zpět.

Před necelými dvěma týdny Facebook s pompou představil některé novinky, včetně nového designu a funkce chatu. Již po několika dnech se ze strany uživatelů zvedla vlna nevole a objevilo se množství kritických názorů na přepracovaný chat. Podle vývojářů by se měli v postranním panelu zobrazovat pouze přátelé, s nimiž komunikujete nejčastěji, nicméně použité algoritmy z praktického hlediska uživatelům spíše přitěžují. Nelogicky se v panelu totiž mísí online s offline uživateli a nemáte tak přehled, kdo je v danou chvíli dostupný. Na Facebooku dokonce vznikly skupiny, jež se dožadují starého chatu. Naštěstí existuje několik řešení, jak původní chat alespoň do určité míry získat zpět.

 

1) Prohlížeč Mozilla Firefox

Pro uživatele toužící po starém chatu vydali nezávislí vývojáři doplněk a skript, jež postrannímu panelu částečně navrátí původní chování. V prvním kroku si nainstalujte doplněk Greasemonkey. Následně svůj prohlížeč doplňte o tento skript a program restartujte.

2) Prohlížeč Google Chrome

Zde je instalace ještě snazší, neboť není potřeba žádný doplněk. Pouze do prohlížeče nainstalujte tento skript a program opět restartujte.

3) Chat v samostatné kartě

Poslední možností je využití původní verze chatu implementované do samostatného okna zde.

MIF21

 

Uvedená řešení sice nejsou stoprocentní, nicméně alespoň se vám v postranním panelu nebudou nelogicky mísit dostupní a nedostupní uživatelé a budete mít přehled, kdo z vašich přátel je aktuálně online. V závěru vás musíme ještě varovat před podvodnými řešeními, jež slibují podobné výsledky, ale namísto původního chatu můžete pouze zveřejnit své údaje, jež mohou být na černém trhu zneužity pro cílenou reklamu. Více podrobností o podvodných stránkách naleznete v našem článku.