Hlavní navigace

TIP: jak se dostat na zakázanou webovou stránku

13. 8. 2010

Sdílet

Potřebujete se dostat na webovou stránku, ke které máte v práci, škole nebo kdekoli jinde zakázaný přístup? Poradíme vám, jak na to.

Přístup na určité webové stránky může uživateli zakázat vláda, poskytovatel internetového připojení nebo třeba zaměstnavatel/škola. My se u nás setkáme nejčastěji s tím třetím případem. Pokud se tedy nemůžete na určitou webovou stránku dostat, následující tipy by vám měly pomoci.

1. Otevřete webovou stránku pomocí IP adresy

První možností je otevřít webovou stránku zadáním její IP adresy namísto URL. Touto technikou lze jednoduše obejít zákazy založené na URL. Pokud je například ve vaší škole zakázána webová stránka www.myspace.com, stačí do prohlížeče zadat IP adresu 216.178.32.51 a stránka se načte. Na internetu najdete celou řadu konvertorů, které vám jméno webové stránky promění v potřebnou IP adresu.

2. Stáhněte si nějaký mini prohlížeč

Další možností je stažení nějakého prohlížeče ve verzi mini, jako je například Opera Mini. Nainstalujte jej a zkuste načíst zakázanou stránku. Vyzkoušet můžete také prohlížeč Real Player, který dokáže celou řadu zákazů obejít.

MIF22

3. Použijte anonymizer

Pokud žádná z předchozích dvou variant nefungovala, nezbývá vám, než použít tzv. anonymizer. Tyto programy/služby byly původně vytvořeny k tomu, aby na internetu chránily vaši identitu, avšak tím, že změní vaši IP adresu, vám pomohou v přístupu na zakázanou webovou stránku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).