Hlavní navigace

Tip: Jak na smartphonu uchovávat firemní a osobní data - 4. díl

12. 4. 2012

Sdílet

 Autor: © ra2 studio - Fotolia.com
V současnosti představují smartphony téměř polovinu ze všech prodaných mobilních telefonů, přičemž miliony uživatelů je používají jak k soukromým, tak k pracovním účelům zaměstnání.

Je pravdou, že někteří uživatelé chtějí mít u sebe neustále několik mobilních telefonů, a to právě kvůli tomu, aby oddělili svůj pracovní život od života soukromého. V tomto článku vám ale nabízíme pět možností, jak od sebe oddělit pracovní a osobní účty, a to aniž byste museli vlastnit dva mobilní telefony.

 

1. díl článku: Virtuální prostředí

2. díl článku: Vzdálená plocha, používání proxy

3. díl článku: Vícero účtů

 

5. možnost: Vícero aplikací

V případě, kdy není možné jednu aplikaci použít jak pro pracovní, tak pro soukromé účely, je řešení jasné – musíte mít aplikace dvě. Na mobilním telefonu je naprosto běžné mít dvě různé aplikace například pro práci s elektronickou poštou. V tomto případě můžete pro práci s osobními e-maily použít mobilní verzi aplikací Gmail nebo Yahoo a pro přístup k firemnímu poštovnímu serveru Exchange pak použít aplikaci využívající Microsoft Exchange ActiveSync.

Pokud si chcete odděleně uchovat záložky, cookies a obsah vyrovnávací paměti z internetového prohlížeče, pak pro soukromé použití zvolte ve smartphonu nastavený výchozí internetový prohlížeč a pro pracovní použití v operačním systému Android či iOS si následně nainstalujte jiný internetový prohlížeč, například Dolphin.

skoleni

Které řešení je nejlepší?

Nejlepším řešením je vždy to, které je pro danou situaci nejvhodnější. Obecně platí, že slučování dat se obecně nepovažuje za nejšťastnější řešení a řada firem dnes aplikuje politiky, jež mají zabránit svým zaměstnancům přistupovat k pracovnímu e-mailu prostřednictvím osobního e-mailového účtu. Ve firmě, kde je prioritou bezpečnost dat, se pak jako nejvhodnější řešení jeví MDM či virtuální počítač.

Máte-li na svém smartphonu spolehlivé a dostatečně rychlé datové připojení, pak se v bezpečí dají citlivá data udržet i prostřednictvím vzdálené plochy. Zkrátka platí, že většina uživatelů bude pravděpodobně používat různé aplikace podporující více účtů, jako je poštovní aplikace Gmail na Androidu, zatímco pro jiné činnosti, kde nelze použít jednu aplikaci, budou využívat aplikací více.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).