Hlavní navigace

Tip: Jak na smartphonu uchovávat firemní a osobní data - 3. díl

11. 4. 2012

Sdílet

 Autor: © iQoncept - Fotolia.com
V současnosti představují smartphony téměř polovinu ze všech prodaných mobilních telefonů, přičemž miliony uživatelů je používají jak k soukromým, tak k pracovním účelům zaměstnání.

Je pravdou, že někteří uživatelé chtějí mít u sebe neustále několik mobilních telefonů, a to právě kvůli tomu, aby oddělili svůj pracovní život od života soukromého. V tomto článku vám ale nabízíme pět možností, jak od sebe oddělit pracovní a osobní účty, a to aniž byste museli vlastnit dva mobilní telefony.

 

1. díl článku: Virtuální prostředí

2. díl článku: Vzdálená plocha, používání proxy

 

skoleni

4. možnost: Vícero účtů

Čtvrtou nabízenou možnost představuje zřízení vícero účtů. V podstatě se jedná o něco podobného, jako je několik uživatelských účtů na počítači. Mobilní telefony s Androidem sice nepodporují provozování více profilů, ale umožňují synchronizaci s více účty zřízenými na Googlu. Aplikace Google Calendar využívá tuto možnost pro zobrazování kalendářů z více účtů, přičemž je pak zobrazuje smíchané na jedné obrazovce. Aplikace Gmail od Googlu provádí něco obdobného, jenom data z jednotlivých účtů drží odděleně, přičemž máte možnost mezi nimi přepínat.

Pro každý účet si dokonce můžete nastavit i jiné zvuky pro upozornění, takže podle zvuku rozpoznáte, zda je příchozí e-mail soukromý nebo pracovní. Do Windows Phone 7.5 rovněž bylo přidáno několik omezených možností pro synchronizaci, takže lze na mobilním telefonu přistupovat k 25 kalendářům Google. Navíc je zde možnost Send Mail As (odeslat e-mail jako...), která může obsahovat vaši pracovní e-mailovou adresu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).