Hlavní navigace

TIP: jak na automatické psaní velkých písmen ve Wordu

1. 3. 2011

Sdílet

V dnešním tipu se podíváme na to, jak si ve Wordu přednastavit psaní velkých písmen v různých situacích.

Pravidelný čtenář Zbyněk z Morkovic se nás ptá, zda je možné nastavit, aby se při psaní ve Wordu v různých situacích automaticky používala velká písmena. Microsoft Word toto nastavení samozřejmě umožňuje. Postupujte podle následujících kroků:

Word 2003: zvolte Nástroje, Možnosti automatických oprav. Pozor: nad tlačítkem Nástroje musíte několik sekund podržet ukazatel myši, aby se zobrazilo menu s nabídkou.

Word 2007: Klikněte na ikonku Office v levém horním rohu a zvolte Možnosti aplikace Word. Přesuňte se na kartu Kontrola pravopisu a mluvnice v levém panelu a konečně zvolte Možnosti automatických oprav.

Word 2010: Klikněte na Soubor v levém horním rohu, zvolte Možnosti na levé straně. Klikněte na Kontrola pravopisu a mluvnice a následně Možnosti automatických oprav.

MIF21

Je pravdou, že psaní velkých písmen na počátku vět se při neformální komunikaci ať už po IM nebo na různých fórech příliš nepoužívá. Je to však velká škoda, neboť text ,ve kterém začínají nové věty velkým písmenem, lze mnohem snadněji a především také rychleji přečíst.

Foto: Fotolia © Ioana Davies (Drutu)