Hlavní navigace

Tip: Jak na Androidu zůstat pod datovým stropem - 8. díl

6. 4. 2012

Sdílet

 Autor: © lassedesignen - Fotolia.com
Studie ukazují, že uživatelé Androidu spotřebovávají nejvíce dat, což je možná dobrá zpráva pro mobilní operátory, ne už tak pro zákazníka, který musí platit koncem každého měsíce tučný “bezdrátový” účet.

Ve Spojených státech nyní dochází k boomu 4G sítí, s čímž je spojena vysoká poptávka, na niž operátoři reagují tak, že zkrátka omezují neomezené datové toky. U nás je situace podobná, možná o to horší, že naši operátoři nemají většinou co omezovat (plus realita 4G sítě je u nás hudbou budoucnosti). V této souvislosti je tedy důležité vědět, jak snížit přenos dat s minimálními kompromisy týkajícími se praktického využití internetu v mobilu. Přinášíme několik tipů, jak sledovat, potažmo zredukovat svou spotřebu dat tak, abyste se vyhnuli nadměrným platbám za internet a zároveň přiškrcování datových toků.

 

1. díl článku: Sledujte svou spotřebu dat

2. díl článku: Určete si, kolik dat potřebujete

3. díl článku: Hledejte bezplatnou Wi-Fi

4. díl článku: Blokujte reklamu

5. díl článku: Využívejte „lehčí“ prohlížeč

6. díl článku: Používejte offline mapy

7. díl článku: Nestreamujte

 

8) Nemažte vaši cache při každé příležitosti

skoleni

Další tip pro mobilní prohlížeč: pokud často nemažete vaši cache, stáhnete v konečném důsledku méně dat, protože váš prohlížeč nebude muset při každém přístupu na konkrétní stránky znovu a znovu stahovat stejné obrázky a další součásti webu. Pokud tedy častěji navštěvujete stejný web, časté promazávání cache donutí vaše zařízení stahovat ta samá data vícekrát. Je to poměrně velká ztráta dat – a někdy k takové ztrátě dochází i bez vašeho vědomí. Pokud váš Android využívá některou z tzv. task-killer aplikací.

Spousta task-killer aplikací pro Android totiž automaticky promazává cache vašeho telefonu k uvolnění paměti. Občasné promazávání vaší cache je dobrý nápad, už ne tak dobrý nápad je spoléhat se v tomto ohledu na task-killer aplikaci, protože právě takový přístup je největším mrháním dat. Předpokládáme, že když čtete tento článek, jste majitelem zařízení s Androidem, a když jste tedy majitelem zařízení s Androidem, někdo vám už pravděpodobně poradil, že task-killer aplikace vám mohou pomoci maximalizovat životnost vaší baterie. Nicméně občas se stává, že je jejich účinek právě obrácený.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).