Hlavní navigace

Tip: Jak aktivně a bezpečně používat smartphone v autě

13. 8. 2012

Sdílet

 Autor: Aspen
Díky velkým displejům a pokročilým technologiím lze dnešní smartphony s výhodou využít také jako automobilovou navigaci či multimediální přehrávač. Společnost Sunnysoft radí, jak vybrat ten správný držák na smartphone do auta.

Možnosti chytrých telefonů jsou dnes široké a lidé je používají od rána do večera. Cesta automobilem není výjimkou. S rozšířením smartphonů potkáváme stále více automobilů, v nichž jsou chytré telefony aktivně používány. Bez potřebné výbavy by neměl být mobil používán za jízdy vůbec. A pokud chcete mít k dispozici funkce smartphonu i za volantem, rozhodně se vyplatí investovat do vhodných doplňků. Tím základním, bez kterého se určitě během jízdy neobejdete, je dobrý držák.

Správný výběr držáku je předpokladem bezpečného a pohodlného využití telefonu v autě. Nejprve si ujasněte, k čemu přesně budete telefon používat a tomu výběr přizpůsobte. Pokud jej potřebujete pouze čas od času nabít, pak v podstatě držák ani nepotřebujete. Plně dostačující bude autonabíječka a nanopodložka, která mobil podrží na požadovaném místě. Když mobil potřebujete mít stále na očích s tím, že přijde vhod občas jej dobít, doporučujeme tzv. pasivní držák, který telefon uchytí a pokud jej chcete dobíjet, připojíte nabíječku. Další alternativou je požadavek na aktivní a všestranné využívání funkcí mobilního přístroje, ať už jde o volání, přijímání hovorů, navigaci či používání nejrůznějších aplikací. Pro stoprocentní využití smartphonu je dobré vybavit automobil aktivním držákem, který kromě uchycení přístroje zajistí i jeho průběžné dobíjení a díky profesionálnímu zpracování nehrozí vylomení konektoru.

brodit

Mezi výhody pasivních držáků patří především jejich celková jednoduchost. Jsou cenově dostupné, jejich instalaci zvládne každý, lze je použít s držákem typu ProClip i pomocí redukce s přísavkou. ProClip je součástka sloužící k připevnění držáku do vozidla. Při jejíž šetrné instalaci nedochází k mechanickému poškození interiéru. Také aktivní držáky s dobíjením přes CL zásuvku vynikají snadnou instalací. I ty je možno použít s ProClipem i pomocí redukce s přísavkou. Oproti pasivnímu držáku však nehrozí poškození konektoru, jelikož se tah kabelu přenáší na držák, nikoli na zařízení. Nároční majitelé vozů jistě ocení přínosy pevně instalovaných držáků, které skýtají elegantní řešení se skrytými kabely. Pokud dáváte pro navigaci přednost většímu displeji, můžete si pořídit držák na tablet a sledovat navigaci na iPadu nebo Samsung Galaxy Tabu.

brodit

Na stránkách společnosti Sunnysoft naleznete průvodce výběrem držáků, kde můžete zadat pouze výrobce a model vašeho smartphonu a automobilu, načež průvodce sám vybere vhodné alternativy.

Root ELK školení

 

Zdroj: TZ Sunnysoft

Autor článku

Pod autorským pojmem „Redakce“ se rozumí společná práce redaktorů serveru PCWorld.cz.