Hlavní navigace

Tip: HeyTell – moderní vysílačka pro smartphony

16. 9. 2011

Sdílet

 Autor: © arrow - Fotolia.com
Možná jste v dětství také měli vysílačky a domlouvali se s kamarádem, co za lumpárnu či dobrodružství podniknete o víkendu.

V době, kdy jsme ještě neměli mobily, a pevná linka se směla používat jen se svolením rodičů, byly vysílačky dokonalým přístrojem pro komunikaci. Ty levnější měly jednu nevýhodu. Buď jste se museli předem domluvit na hodině vysílání, nebo vám na stole neustále chrčela vysílačka.

Aplikace HeyTell funguje jako hybrid mezi vysílačkou a textovou zprávou. Je dostupná ve verzích pro Android i iPhone. Po instalaci a vyplnění údajů stačí jednoduše zmáčknout tlačítko, nahrát zprávu a poslat jí dotyčné osobě. Zpráva se nepřehrává okamžitě, jakmile dorazí na druhý telefon, ale zanechá příjemce informaci o přijetí HeyTell zprávy. Dotyčný si ji pak ve volné chvíli poslechne, a pakliže si přeje odpovědět, stačí jen opět zmáčknout tlačítko.

Vše se děje přes 3G nebo Wi-Fi síť a vývojáři HeyTell tvrdí, že objem odesílaných dat nepřekračuje velikost běžného e-mailu, takže moc neutratíte. Zpráva je nahrávána v 16 kHz, což je mnohem kvalitnější než telefonní rozhovor. Zprávu můžete poslat také skupině osob najednou. Hey Tell je navíc zcela zdarma, co víc si přát?

Další tipy na šikovné aplikace pro mobilní platformy naleznete na sesterském magazínu Smart World, který vám přinesl i tento tip!

MIF21

 

Úvodní foto: © arrow - Fotolia.com