Hlavní navigace

Tip: Flikie - tak trochu jiná změna pozadí Androidu

25. 7. 2011

Sdílet

Na Android Marketu najdete doslova stovky aplikací pro stahování a změnu tapet, nicméně dosti podobných. Co takhle něco originálnějšího?

Na Android Marketu najdete doslova stovky aplikací, jež jsou navrženy pro stahování a změnu obrázků na obrazovce vašeho zařízení. Nutno podotknout, že tyto aplikace jsou si dosti podobné. Buď je vám nabídnut výběr několika oblíbených obrázků, nebo seznam kategorií.

Jakmile si vyberete kategorii, nezbude vám nic jiného, než ťukat a vybírat další ze čtveřic obrázků. Tahle činnost vás nejspíš brzy omrzí, aplikaci tedy smažete a poohlédnete se po nějaké jiné. Aplikace Flikie to zkouší trochu jinak.

Po spuštění uvidíte čtyři tlačítka, jejichž funkci snad ani není třeba vysvětlovat. Výběrem kategorie se místo pomalého zobrazování obrázky automaticky nahrají do standardní galerie Androidu, což zjednoduší jejich procházení. Teprve po tom, co si obrázek vyberete, se nahraje v plném rozlišení a vy dostanete možnost jej uložit samostatně, s celým albem nebo si prohlédnout prezentaci.

Flikie

Budete-li si chtít uložit celé album, doporučujeme vám připojit se k dostupné Wi-Fi síti, jelikož obrázků je v albech skutečně požehnaně. Po zahájení stahování budete informováni o jeho průběhu. Milou funkcí aplikace je možnost automatické změny wallpaperu, z těch dalších jmenujme například rodinný filtr nebo možnost vymazat cache.

Celkově se nám aplikace líbila. Prohlížení obrázků je jednoduché a rychlé. Obrázky jsou optimalizovány pro WVGA zařízení, pro ta s menším rozlišením se pak malinko oříznou. Jediným nedostatkem čí spíše záporným bodem aplikace Flikie je přítomnost reklamy. Je však zdarma, příjemně se používá a je bohatě zásobená obrázky.

Další tipy pro smartphony či tablety nejen s Androidem naleznete na sesterském magazínu Smart World, který vám přinesl i tento tip.