Hlavní navigace

Tip: Deset vynikajících nástrojů pro práci s fotografiemi - 10. díl

17. 9. 2012

Sdílet

 Autor: Gopas
Dnes, tentokrát v již posledním díle tohoto seriálu, se budeme věnovat programu Visipics, který vyhledává na vašem pevném disku duplicitní snímky.

Vlastníte digitální fotoaparát, kterým jste si pořídili spoustu fotografií? Chcete pomoci s jejich úpravou a uspořádáním? Pak jste na tom správném místě, protože jsme pro vás vybrali deset nástrojů, které vám umožní získat kontrolu nad všemi vámi pořízenými snímky. Je přitom úplně jedno, zda hledáte špičkový program pro úpravu snímků, vydařenou aplikaci pro správu fotografií nebo šikovné nástroje, jež zvládají takové operace jako je třeba vyhledávání duplicitních souborů – je zde skutečně pro každého něco. Navíc je každý z námi nabízených nástrojů zdarma, a to nejen ke stažení, ale i pro používání.

 

1. díl - Programy pro úpravu snímků - GIMP

2. díl - Programy pro úpravu snímků - Photo Pos Pro

3. díl - Programy pro úpravu snímků - Picasa

4. díl - Programy pro úpravu snímků - XnView

5. díl - Prohlížení a správa vašich fotografií - FastStone Image Viewer

6. díl - Prohlížení a správa vašich fotografií - PhotoScape

7. díl - Prohlížení a správa vašich fotografií - Pictomio

8. díl - Nástroje pro práci s fotografiemi - Image Resizer Powertoy CLone for Windows

9. díl - Nástroje pro práci s fotografiemi - 36-Image Converter

 

Visipics

Pokud máte u sebe fotoaparát neustále, pak si jistě nenecháte ujít příležitost tu a tam něco nafotit – výsledkem pak jsou stovky fotografií umístěných na pevném disku vašeho počítače, jež tak na tomto médiu zabírají gigabajty cenného místa. Přitom vůbec nezáleží na tom, jak si o sobě myslíte, že jste dobrý ve správě fotografií. Pravděpodobně totiž na pevném disku naleznete spousty duplicitních fotografií, které zbytečně zabírají místo. Bohužel pokud se rozhodnete všechny snímky na disku projít a vyhledat všechny duplicitní soubory, záhy zjistíte, jak nevděčný je to úkol.

Nástroj Visipics však udělá všechnu tuto nevděčnou práci za vás, a navíc ještě k tomu všemu úplně zadarmo. Při své činnosti se však vůbec neorientuje podle duplicitních názvů souborů, ale porovná jednotlivé fotografie jako takové. Před samotným spuštěním vyhledávání je třeba programu sdělit, jak přísné má být porovnávání – k tomu slouží volby Strict, Basic a Loose, který se nastavuje způsob vyhodnocování vašich fotografií programem. Aplikace pak zobrazuje odhalené duplicitní soubory vedle sebe. Jakmile přejedete myší přes fotografii a její pravděpodobný duplikát, uvidíte je v okně náhledu, kde se můžete ujistit, že jsou skutečně stejné. Vasilis dokáže duplicitní fotografie také odstranit – stačí, když klepnete na tu duplicitní fotografii, kterou chcete smazat. Další možností je pak přesun duplicitních souborů do jiné složky.

Osobně jsme testovali program Vasilis na sedmi složkách, které obsahovaly 359 fotografií. Program potřeboval pro jejich zpracování o něco málo více než tři minuty. Přitom jsme použili volbu Loose a při ní program nalezl 68 fotografií, o nichž si myslel, že se jedná o duplikáty. Ve skutečnosti však čtvrtina z nich duplikáty nebyla, ale jednalo se o tutéž scénu, která byla pouze zabraná z nepatrně jiného úhlu. Z toho pro vás vyplývá, abyste se nezapomněli přesvědčit, že snímky, které program vybere, jsou skutečně duplicitní.

ICTZ24

Download: http://www.visipics.info/

Cena: Zdarma

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).