Hlavní navigace

TIP: co dělat se starým počítačem?

30. 6. 2010

Sdílet

Máte doma starý počítač a nevíte co s ním? Zkuste se inspirovat dnešním krátkým tipem.

1. Darujte ho

Jeden z nejlepších způsobů, jak se zbavit starého počítače, je darovat jej charitě. Existuje totiž spousta rodin, které si z ekonomických důvodů stále nemohou dovolit koupi nového počítače, a to i přesto, že jejich pořizovací cena v průběhu posledních let výrazně poklesla. Pomozte jim poznat svět počítačů. Nezapomeňte však z počítače před předáním smazat všechny osobní informace - například pomocí některé z námi doporučených utilit.

2. Vyměňte ho

Na trhu se pohybuje mnoho prodejců počítačů, kteří čas od času nabízejí, že si vezmou váš starý počítač a za doplatek vám dají počítač nový. Zkuste se o těchto nabídkách informovat, někdy mohou být poměrně výhodné.

3. Vydražte ho

Další možností je vydražit starý počítač na internetové aukci - ať už na aukro.cz nebo na eBay.cz. I když na prodeji nejspíš moc nevyděláte, je to pořád lepší, než kdy vám stroj ležel ve skříni. A získáte tak alespoň jakýsi finanční základ na koupi nového počítače.

4. Zařiďte si server

Starý počítač může velmi dobře posloužit jako domácí server na ukládání a sdílení dat. Pokud se tedy v technice trochu vyznáte, může být zrovna vytvoření serveru dobrým využitím starého počítače.

skoleni

5. Využijte některé komponenty

I ve starém počítači můžete najít komponenty, které se mohou hodit. Například zvuková karta, pevný disk, síťová karta, DVD mechanika a někdy i paměti - to vše lze za určitých okolností použít při stavbě nového počítače.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).