Hlavní navigace

TIP: chraňte svá data ve Windows 7 šifrováním

13. 7. 2010

Sdílet

Chtěli byste ochránit svá data v počítači s operačním systémem Windows 7? Využijte aplikaci BitLocker integrovanou přímo v systému.

Na internetu se nachází celé množství aplikací a nástrojů, které vám umožní chránit vaše data. Pokud však používáte Windows 7, nemusíte se na tyto programy vůbec spoléhat - stačí využít aplikace BitLocker, která je součástí operačního systému. Pomocí BitLockeru můžete jednoduše zašifrovat jakoukoli jednotku či složku v počítači, takže se k jejímu obsahu kdokoli dostane pouze po zadání hesla. Pokud chcete svá data ochránit pomocí BitLockeru, postupujte podle následujících kroků.

Klikněte na Start/Ovládací Panely a zvolte BitLocker. Nyní vyberte, které disky chcete chránit a v následujícím kroku si nastavte heslo, které bude muset uživatel zadat, aby se k obsahu disku dostal. V předposledním kroku pak zvolte místo, kam se má uložit klíč, který poslouží k otevření zašifrovaného disku v situaci, kdy heslo zapomenete (tento klíč si uložte pokud možno na flashdisk). Nastavení BitLockeru ukončíte kliknutím na tlačítko Začít šifrování.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).