Hlavní navigace

TIP: 5 hlavních důvodů, proč se vám zpomaluje PC

27. 6. 2010

Sdílet

V dnešním tipu si řekne o hlavních důvodech, které stojí za zpomalením běhu vašeho systému.

1. Málo paměti RAM

Jedním z hlavních důvodů zpomalení chodu PC je nedostatek paměti RAM. To se projeví zejména při zátěži počítače, například při spuštění počítačové hry. Řešení je jednoduché a v dnešní době už ani ne příliš nákladné - dokupte si více operační paměti.

2. Příliš mnoho procesů na pozadí

Druhým důvodem může být příliš mnoho procesů, které běží na pozadí - jedná se často o bezcenné utility dodané výrobcem počítače nebo pozůstatky programů, které již dávno nepoužíváte.  Zkuste nepotřebné procesy uzavřít, nesmyslné utility odinstalovat.

3. Konflikty mezi softwarem a systémové nastavení

Je možné, že si různé programy v systému mezi sebou nerozumějí - pokuste se diagnostikovat, které aplikace konflikt způsobují a řešit ho tím, že jednu z nich odstraníte nebo nahradíte novější verzí, kterí již konflikt nezpůsobuje. Dalším problémem může být špatné nastavení - například volba příliš vysoké hodnoty virtuální paměti v Ovládacích panelech. Pokud o dané problematice nemáte hlubší znalosti, ponechte nastavení této veličiny na systému Windows.

4. Spyware

Spyware představuje jeden z největších problémů dnešní doby. Tyto škodlivé programy, které se ukotví v systému, vám mohou krást cenné informace, ale také zpomalovat chod počítače. Pořiďte si tedy kvalitní antivirové řešení, velký význam hraje i výkonný firewall.

skoleni

5. Špatné ovladače

Poslední důvod pomalého chodu systému? Obvykle jím bývají špatné ovladače. Měli byste zkontrolovat, zda jsou ovladače vaší grafické a zvukové karty a dokonce i základní desky aktuální. Můžete tím předejít spoustě problémů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).