Hlavní navigace

TikTok je riziko, smažte ho. EK zakázala svým zaměstnancům známou sociální síť

24. 2. 2023

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sociální síť TikTok je z pohledu bezpečnosti riziková, zaměstnanci Evropské komise se proto bez ní budou muset obejít. A vymazat ji mají nejen z firemních zařízeních, ale i z těch osobních, na nichž používají aplikace svého zaměstnavatele.

Pokyn k odinstalování této Čínou vyvíjené aplikace úředníci EU dostali dnes ráno e-mailem. Informoval o tom server EuractivKomise to poté potvrdila i v tiskové zprávě.

Vedení EU se bojí, že přes TikTok mohou uniknout osobní údaje uživatelů. „V zájmu ochrany údajů Komise a zvýšení její kybernetické bezpečnosti se správní rada EK rozhodla pozastavit používání aplikace TikTok na firemních zařízeních a osobních zařízeních registrovaných ve službách mobilních zařízení Komise,“ stojí v rozeslaném e-mailu.

Zaměstnanci byli požádáni, aby TikTok odinstalovali co nejdříve, nejpozději však do 15. března. Těm, kteří by do stanoveného termínu neuposlechli, přestanou být k dispozici firemní aplikace, jako je e-mail nebo Skype.

skoleni

TikTok loni v listopadu přiznal, že osobní údaje uživatelů z celého světa se sbíhají v čínské centrále. Toto prohlášení navázalo na odhalení časopisu Forbes, že aplikace byla využívána ke špehování novinářů.

Spojené státy TikTok nedávno zakázaly na vládních zařízení na státní i federální úroivni. Žádná evropská vláda sice zatím nenásledovala americký příklad, nizozemským úředníkům nicméně bylo důrazně doporučeno čínskou aplikaci nepoužívat.

Autor článku

Pod autorským pojmem „Redakce“ se rozumí společná práce redaktorů serveru PCWorld.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).