Hlavní navigace

The Sims 3 uniklo na internet. Předčasně!

18. 5. 2009

Sdílet

Už je to tak. Veleočekávaný potenciál hit The Sims 3 se podařilo s velkým předstihem ukořistit pirátům a umístit na internet.

Je to jeden z velkých nešvarů počítačové herní branže. Tvůrci hry dlouhá léta pracují na svém projektu, který je jim nějakým způsobem před dokončením zcizen (velmi pravděpodobně vlastními zaměstnanci) a následně piráty umístěn na internet. Ostatně, i to je důvod, proč konzolové verze her vycházejí dříve než ty počítačové - aby se zabránilo kanibalizaci prodejů nelegálními staženími.

The Sims 3 však v první fázi vychází jen pro počítače, a tak to odneslo "s plnou parádou". Pirátům se podařilo zmocnit kopie hry a dnes ji umístili na internet, kde si ji může kdokoliv, kdo se neštítí ilegálního obsahu, stáhnout. Pro Electronic Arts je to pravděpodobně citelná finanční ztráta, jelikož hru vydají až počátkem června.

skoleni

Firmě tak zbývá jen doufat, že komunita The Sims není zrovna z těch, kdo by holdoval pirátským kopiím z internetu. Je dobře známo, že tuto sérii aspoň z poloviny kupují ženy. I díky tomu se podařilo prodat už více jak sto milionů kusů her z této značky. Od The Sims 3 se očekává grandiózní finanční úspěch. 

Zdroj: vlastní