Hlavní navigace

Test technik k úspoře baterie pro iPhone a iPad - 3. díl

3. 9. 2013

Sdílet

 Autor: Apple/pcadvisor.co.uk
Potvrzujeme a vyvracíme tvrzení, která kolují ohledně různých způsobů zacházení s mobilními zařízeními od Applu a jejich vlivu na baterii.

Předchozí díl

5. „Kalibrace mé baterie pomůže šetřit výdrž baterie.“

PolopravdaKdyž odcházíte z domu, zkontrolujete si telefon a zjistíte, že jeho baterie vydrží ještě čtyři hodiny – o tři hodiny později vám ale dojde šťáva. Jestliže máte takový problém, váš iPhone (nebo iPad) potřebuje kalibraci baterie. Apple doporučuje, abyste pravidelně kompletně vyčerpali baterii vašeho iOS zařízení a poté ji nabíjeli tak dlouho, dokud není zcela plná. Tento proces, zvaný kalibrace, pomáhá vašemu zařízení odhadnout svou zbývající výdrž baterie o dost přesněji. Kalibrace vaší baterie zajistí, že se včas dozvíte, kdy musíte zařízení nabíjet – nevede však k delší výdrži baterie.

6. „Vypnutí ekvalizace při přehrávání hudby zvýší životnost baterie.“

NepravdaTento tip jsme našli na webu Applu a stejnou radu nabízí i několik „bateriových“ utilit. Abychom ověřili platnost tohoto tvrzení, vzali jsme plně nabitý iPad a poté jsme na něm nonstop přehrávali audio se zapnutým a následně s vypnutým ekvalizérem. (Pro přizpůsobení ekvalizace klepněte na Settings [Nastavení] > Music [Hudba] > EQ [Ekvalizér] a zvolte kýžené nastavení.) Po 26 hodinách a 41 minutách poklesla hodnota baterie iPadu bez ekvalizéru na 84 procent. Když jsme stejný test provedli s ekvalizérem při nastavení „Hip Hop“, byla baterie iPadu po dokončení testu na 85 procentech své kapacity. Podle našich testů tedy ekvalizér neměl na životnost baterie prakticky žádný vliv.

7. „Dok s baterií pomůže zvýšit výdrž mého telefonu.“

PravdaApple – i ostatní výrobci přenosných zařízení – musejí nalézt rovnováhu mezi hmotností a velikostí produktu a jeho estetickou stránkou a výdrží baterie. Apple by mohl vyrobit „iPhone MAXI“ s tloušťkou několik centimetrů a téměř kilovou hmotností, který by dokázal přehrát 20 i více hodin videa; velikost takového telefonu by ale byla hendikepem, který by většinu zákazníků odrazoval od koupě.

Root Linux

Na druhou stranu, pokud dočasně potřebujete trochu větší kapacitu baterie, můžete se obrátit na jednu z mnoha společností, jejichž obaly, přestože zvyšují velikost a hmotnost vašeho telefonu, taktéž rozšiřují životnost jeho baterie a chrání jeho displej před poškozením vlivem pádu. Jedním z příkladů může být Mophie Juice Pack Plus, který zahrnuje vestavěnou baterii s kapacitou 2 100 mAh, a který pomohl našemu iPhonu 5 přehrát téměř dvakrát tolik místního videa při plném jasu, než kolik zvládl přehrát samotný telefon.

Pokračování