Hlavní navigace

Test technik k úspoře baterie pro iPhone a iPad - 1. díl

1. 9. 2013

Sdílet

 Autor: Apple/pcworld.idg.com.au
Tablety a telefony od Applu jsou skvělým společníkem pro cestování. Co ale s tím, když stav baterie poklesne pod kritickou hodnotu?

Zařízení iPad a iPhone nabízejí rychlý přístup k mapám, informacím o veřejné dopravě, e-mailu či doporučením restaurací – výsledkem toho je, že tráví mnohem více času v našich rukou než v kapsách nebo batohu. Co ale v případě, že baterie vašeho spolucestovatele poklesne a vy poblíž nemáte žádnou nabíječku? Příště je třeba dát si větší pozor. Podívejme se společně na fakta a výmysly, které se týkají toho, jak šetřit životnost baterie svých iOS zařízení na jedno nabití.

Americký Macworld otestoval devět běžných informací o úsporách baterie. Vzal iPad čtvrté generace a iPhone 5 a začal jim nabíjet a vybíjet baterie při různých úkolech a scénářích používání. O výsledky testu se s vámi nyní podělíme. Zjistíte tak, zda je vaše iOS zařízení možno vzít na svůj příští výlet, aniž by vám došla šťáva.

1. „Jas displeje ovlivňuje životnost baterie.“

PravdaTak to bez diskuse. Jas displeje byl nejvýznamnějším přispěvatelem k vybití baterie, který jsme objevili. Při plném jasu a v režimu Letadlo vydržel náš iPhone 5 nabitý po 6 hodiny a 21 minut při přehrávání videa o rozlišení 720p. Když jsme displej nastavili na jas poloviční, telefon vydržel 9 hodin, 48 minut, což je o 3 hodiny 27 minut déle. V podobném video testu vydržela baterie našeho iPadu dvakrát déle s polovičním jasem, než s jasem plným. Pro změnu jasu vašeho displeje klepněte na Settings (Nastavení) > Brightness & Wallpaper (Jas a tapeta), a zde intuitivně přizpůsobíte „slider“ jasu.

Pokračování

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).