Hlavní navigace

Tenký, tenčí, nejtenčí

1. 6. 2007

Sdílet

O společnosti M-CODY už jsme nějaký ten měsíc neslyšeli, neuvedla na trh žádný nový přehrávač a přidala se ta...


O společnosti M-CODY už jsme nějaký ten měsíc neslyšeli, neuvedla na trh žádný nový přehrávač a přidala se tak k zástupu výrobců, kteří uvádějí na trh nové modely MP3 přehrávačů ve stále větších časových intervalech. Není se čemu divit. Inovovat se toho z hlediska funkcí mnoho nedá, a tak není důvod tlačit na trh každé tři měsíce nové modely.
M30 je v podstatě nástupcem elegantního přehrávače M20 a vzhledem je mu velmi podobný. Koncepce ultratenkého, ale do šířky a výšky relativně velkého přehrávače zůstala stejná. Dokonce i barevné provedení se nezměnilo a M30 je stejně jako jeho starší verze stále v elegantní černé. Nový model se však dočkal barevného displeje LCD s TFT úpravou (260 tisíc barev, 1,3") a dokáže díky tomu zobrazovat i videa.
Ovládání je dotykové a jednotlivá "tlačítka" indikují jen svítící ikonky na ploše pod displejem. Pokud je přehrávač vypnutý, působí jen jako kus černého plíšku. Práce je s M30 pohodlná a dotyková přední část umožňuje dokonce scrollování stačí jen v jejím středu přejíždět prstem, podobně jako na touchpadu. Přehrávač se dodává na trh s pamětí o velikosti 1 nebo 2 GB. Větší kapacita není k dispozici, což je škoda, protože 4 GB se dnes už stávají u lepších značek, mezi které M-CODY určitě patří, standardem.
Přístroj je schopen přehrávat hudbu v MP3, WMA, OGG a WAV, video pak ve speciálním formátu, který vytvoříte pomocí dodávaného softwaru. Video má po transkódování framerate jen 15 snímků za vteřinu a vzhledem k malému displeji je postaveno do pozice efektního doplňku. Filmy, ale ani seriály nejsou zkrátka pro M30 určeny. Tento přístroj je v první řadě elegantním hudebním klenotem. Mezi další podporované soubory patří obrázky ve formátu JPEG a BMP či texty v základním formátu TXT.
Samozřejmostí je v současnosti integrace tuneru a nahrávání ze všech tří obvyklých zdrojů (mikrofon, linkový vstup a rádio). Chybět nesmí ani celá řada nastavení pro úpravu zvuku. K počítači se přístroj přihlásí jako externí disk a ve svém menu potom zobrazí seznam adresářů a souborů. Nejste tedy jakkoliv omezeni v kopírování z a do přehrávače.
M-CODY M30 oslní hlavně svým designem a na krku bude slušet mužské i ženské části populace. S cenou je na tom více než dobře, takže ho všem milovníkům elegantních digitálních hračiček můžeme doporučit. Ještě jednou však upozorňujeme: přehrávač filmů v něm nehledejte.


M-CODY M30

Stylový MP3 přehrávač s barevným LCD displejem. 2 GB RAM, USB 2.0.
Design
Váha
funkční výbava
Video
Cena vč. DPH: 2 290 Kč (1 GB), 2 690 Kč (2 GB)
K testu zapůjčila firma: EU3C Czech, s. r. o., www.mcody.cz

Autor článku