Hlavní navigace

Telekom Austria přebírá eTel

27. 4. 2007

Sdílet

Český telekomunikační operátor Volný a dceřiná společnost Telekom Austria Group zahájili v tuzemsku proces spojení s českou pobočkou další telekomunikační společnosti, firmou eTel.

skoleni

Akvizice společnosti eTel v Rakousku, v České republice, Německu, na Slovensku, v Polsku a Maďarsku, byla společností Telekom Austria Group oznámena již v prosinci loňského roku. Rakouské regulační orgány schválily akvizici v hodnotě 90 milionů eur v polovině dubna. Nyní byla transakce uzavřena a spojování české pobočky eTel a společnosti Volný může být zahájeno.

Generálním ředitelem české pobočky eTelu byl jmenován Clemens Wohlmuth, generální ředitel Volný. „Díky know-how a síle společnosti eTelu spolu s Volný budeme moci nabídnout všem zákazníkům ještě lepší služby než doposud. Spojení české pobočky eTel a společnosti Volný, dohromady se zázemím skupiny Telekom Austria Group, posílí naši pozici ve firemním segmentu a na trhu velkoobchodních služeb. Máme připravený plán integrace a nyní můžeme zahájit jeho implementaci.“, řekl Clemens Wohlmuth.

- - David Zajíc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).