Hlavní navigace

Technologie Dual Drop Weight a úspora nákladů na tisk

1. 9. 2008

Sdílet

Hlavní představenou novinkou jsou nové inkousty a zejména nové tiskové hlavy, které pomocí technologie Dual Drop um...


Hlavní představenou novinkou jsou nové inkousty a zejména nové tiskové hlavy, které pomocí technologie Dual Drop umožňují využívat dvojí velikost kapek, kdy se ke klasické velikosti kapky (5 pl) přidává také menší (1,5 pl), pomocí níž se vylepšuje prokreslení tištěné fotografie. Díky této inovaci pak bohatě vystačíme s menším počtem inkoustů, protože technologie Dual Drop Weight je schopna nahradit víceinkoustový tisk. Tato výhoda se pak promítá i do úspory nákladů. Dalším úsporným opatřením je také nová technologie kontroly zásobníků s inkoustem, která spočívá v monitorování teploty tiskové hlavy. Toto doplňkové měření je založeno na rozdílných teplotách vystřelovaného inkoustu. Při klesající náplni v zásobníku se tisková hlava zahřívá více v důsledku toho, že jí již neprochází odpovídající množství inkoustu a není ochlazována do takové míry, jakou zajišťuje právě plný zásobník. Díky tomu je uživatel upozorněn na nutnost výměny zásobníku opravdu jen v okamžiku, kdy se tato nevyhnutelně blíží.

Papír a inkoust

Novinkou je také fotografický papír s označením HP Advanced Photo Paper. Tento papír se vyrábí v lesklé či saténově matné variantě a ve velikostech A3+, A3, A4, 10 × 15, 10 × 16,5
a 13 × 18?cm. Je opatřen označením AutoSense, které zaručuje, že tiskárny HP jej automaticky rozpoznají a zvolí pro něj nejvýhodnější režim tisku. Hlavní výhodou tohoto papíru je však zvýšená odolnost proti vodě a následnému zkroucení fotografie. Kombinace tohoto papíru a originálních náplní údajně zaručuje kvalitní fotografie až po dobu 73 let.
Novinkou pro následující rok je pak zcela nová technologie HP ColorLok, kterou můžeme charakterizovat jako roztok, jenž způsobuje, že inkoust rychleji zasychá, je papírem lépe přijímán, nevpíjí se do něj tolik a tudíž neprosvítá na druhou stranu.

Inovace v obsluze

Jedním z výsledků prezentovaných inovací je také zjednodušení obsluhy produktů, které se projevuje barevnými dotykovými obrazovkami, samostatnými zásobníky na fotografické papíry s automatickou aktivací, které výrazně usnadňují a urychlují tisk fotografií na formáty 10 × 15?cm a 13 × 18?cm, nebo integrovaným Wi-Fi řešením pro bezdrátový přenos tiskových úloh. Jsou jím vybaveny např. multifunkční zařízení HP Photosmart C4580.
Tiskárny a multifunkční zařízení vyšších tříd budou využívat zásobníky s označením HP 364. Pod tímto unifikovaným označením se skrývá pětice oddělených náplní, kdy standardní kombinaci černé, purpurové, žluté a azurové ještě doplňuje fotografická černá. Tato náplň je automaticky používána pro tisk fotografií.
Pro tiskárny nižších řad jsou připraveny náplně s řadovým označením HP 300, pro multifunkční zařízení pak s označením HP901. Obě tyto náplně budou dostupné v standardní velikosti a také v XL verzi. Jedná se o samostatnou černou a integrovaný barevný zásobník. Díky novým technologiím tak u uvedených zásobníků, oproti přecházející generaci, klesají náklady na tisk barevných stran.
Tiskárna HP Deskjet D2560 a multifunkční zařízení HP deskjet F4280 používají nové inkoustové kazety HP 300 s inkousty HP Vivera, které produkují černý text a barvy, odolné proti rozpíjení a rozmazání.
Nové tiskárny HP Photosmart D5460 a multifunkční zařízení HP Photosmart C5380 jsou založeny na tiskovém systému s 5 inkousty v samostatných kazetách HP 364. Tyto nove řady tiskáren jsou rovněž vybaveny barevným displejem, sloty paměťových karet a zásobníkem na fotografické papíry s automatickou aktivací. Umožňují i přímý tisk fotografií i textu na disky CD a DVD.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Pod autorským pojmem „Redakce“ se rozumí společná práce redaktorů serveru PCWorld.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).