Hlavní navigace

Talk to Me Angličtina 7.0

1. 6. 2007

Sdílet

Popovídejte si s počítačem Na trhu s jazykovými aplikacemi je už několik let dosti nabito. Přesto nám vydavate...


Popovídejte si s počítačem


Na trhu s jazykovými aplikacemi je už několik let dosti nabito. Přesto nám vydavatelství LEDA přináší velmi zajímavý a způsobem zpracování zcela neotřelý produkt pro výuku anglického jazyka, nazvaný trefně Talk to Me.
Talk to Me 7.0 je distribuován na dvou CD, jež obsahují tři úrovně učení: začátečník, středně pokročilý a pokročilý. Výuka jazyka zde probíhá takzvanou konverzační metodou. Nepostupujete tak klasicky výukou slovíček nebo gramatiky, ale pouhou konverzací s vaším počítačem. Na první poslech to zní velmi jednoduše, rozpoznávání vašeho hlasu je však pro počítač skutečným oříškem. Talk to Me si s ním však poradil na jedničku.
Aplikace plně podporuje uživatelské profily. Každý "student" tak má k dispozici vlastní přehledy absolvované výuky z automaticky generovaného výukového plánu. Tento plán lze propojit i s kalendářem a postupovat tak každý den o zvolený počet výukových hodin kupředu. Prostředí programu Talk To Me podporuje tři jazykové mutace: češtinu, němčinu a angličtinu. Jestliže zvolíte poslední z nich, přepne se aplikace do takzvaného módu úplného ponoření a výuka pak bude probíhat bez jakékoliv přítomnosti češtiny.
Po spuštění programu (který je mimo jiné celý vytvořen pomocí technologie Flash a jedná se tak vlastně o velmi dobře provedený e-kurz) se přihlásíte a zvolíte si cílovou úroveň vašich znalostí. Na základě této volby program vygeneruje časový výukový plán a můžete začít s vlastním studiem. Zvolíte si příslušnou lekci a postupujete podle pokynů aplikace. V počátcích s programem komunikujete pomocí myši, tedy vybíráte vhodné odpovědi do konverzačních témat, jež vám jsou předkládány. V pokročilých lekcích však výhradně konverzujete. Odpovědi vidíte v textové formě, ale musíte je do mikrofonu vyslovit. Program rozezná vaši volbu a pokračuje v konverzaci na základě zvolené odpovědi. Rozhovor tak probíhá pokaždé trochu jinak.
Způsob této výuky je efektní a určitě i efektivní. Fráze a slovní spojení dostáváte "do hlavy" skutečným mluvením, program je schopen bez problémů rozeznat téměř libovolnou barvu hlasu a na požádání zobrazí vlnovou charakteristiku vaší výslovnosti, srovnanou v jednom grafu s charakteristikou rodilého mluvčího. Výslovnost můžete libovolně dlouho trénovat a vaše úsilí je opět porovnáváno a bodováno osmibodovou stupnicí. Program používá pro rozpoznání hlasu technologii S.E.T.S (Spoken Error Tracking System), jež je vyvíjena již deset let.
Konverzací na různá témata však výuka nekončí. S nasazenou náhlavní soupravou vyplňujete pouhým vyslovováním křížovky, doplňujete státy na mapě, nebo překládáte či párujete anglická a česká slova. Nechybí ani diktát a různé kvízy, kde je opět nutné správnou odpověď "vyslovit". Jednotlivé lekce jsou hodnoceny a jejich přehled máte stále k dispozici v učebním plánu. Ačkoliv je hlavním způsobem výuky v Talk to Me konverzace, neznamená to, že je jedinou metodou, kterou v programu využijete. K dispozici máte i slovník, vysvětlení základní gramatiky, pomůcku pro časování sloves a mnoho dalších drobností.
Talk to Me 7.0 je skutečně podařeným produktem pro konverzační výuku anglického jazyka. V teple domova tak absolvujete něco, co se obvykle praktikuje "naživo" s rodilým mluvčím. Doplněním o některý z klasických výukových programů pak získáte téměř plnohodnotnou náhradu komerčního kurzu.

Talk to Me Angličtina 7.0

Výuka angličtiny konverzační metodou.
S.E.T.S rozpoznání hlasu
trénink výslovnosti porovnáváním
pomůcka pro časování
zpracování pomocí technologie Flash
Nutnost přítomnosti CD v mechanice
K recenzi poskytla firma: LEDA
www.leda.cz
Cena: 899 Kč (vč. DPH)

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).