Hlavní navigace

T-Mobile neúčtuje data z t-zones

1. 7. 2007

Sdílet

Mnoho uživatelů tarifu "Bav se" od T-Mobile si dříve stěžovalo na fakt, že sice mají možnost stáhnout si tři mult...


Mnoho uživatelů tarifu "Bav se" od T-Mobile si dříve stěžovalo na fakt, že sice mají možnost stáhnout si tři multimediální položky (hry a další aplikace či obrázky) z portálu t-zones každý měsíc zdarma, ale operátor jim za tyto datové přenosy naúčtuje přenesená data v plném rozsahu (což byla mnohdy položka i v řádu stokorun). T-Mobile výtky zákazníků vyslyšel a rozhodl se, že veškerá data stahovaná z portálu t-zones budou nově zcela zdarma, platí se pouze za samotný obsah.

Bonus od Vodafone

Majitele předplacených karet od Vodafone patrně potěší zpráva, že operátor přichází s bonusem ve výši 10 % z dobíjené částky, pokud se rozhodnete svůj kredit do konce června navýšit v prodejnách Billa, ElectroWorld či Rossmann. Samotný proces dobíjení je velmi jednoduchý, stačí si u pokladny vybrat z částek 250, 500 či 1 200 Kč a uvést své telefonní číslo.

Rozcvička i přes t-zones

Patříte-li mezi zákazníky T-Mobile, kteří používají předplacenou kartu Twist a jsou přihlášeni do programu "Bonus pro věrné zákazníky" (podmínkou je pravidelné dobíjení každý měsíc v určité výši), mohlo by vás zajímat, že operátor nabízí v dopoledních hodinách (6-12 hod) posílání SMS ve vlastní síti za zvýhodněnou cenu 50 haléřů. Tato akce se dříve vztahovala pouze na odesílání textovek přímo z mobilního telefonu, nyní však došlo ke změně, a tak lze levné zprávy posílat i prostřednictvím internetového portálu t-zones. Tato akce by měla platit přinejmenším do konce září letošního roku.

Vodafone útočí na pevnou

Vodafone představil dva programy, jejichž cílem je nabídnout zákazníkům alternativu k pevné lince. Za 530 Kč měsíčně si můžete aktivovat službu "Program na pevnou", která přináší voláni na pevnou linku v Česku v kteroukoliv denní dobu zcela zdarma. Za 240 Kč měsíčně je k dispozici "Program na pevnou mimo špičku", k němuž není třeba bližších komentářů, snad jen, že dobou mimo špičku má operátor na mysli intervaly od 18 do 8 hodin ve všední dny a navíc celé víkendy a svátky.

Slipy proti záření

Produktů slibujících ochranu před škodlivým zářením pocházejícím z mobilních telefonů jsme v naší rubrice za poslední roky měli již mnoho, ale slipy s elektromagnetickým stíněním, to již stojí opravdu za to! Podle výzkumu provedeného jistou maďarskou univerzitou bylo zjištěno, že 30 % mužů, kteří nosí mobilní telefon v kapse u kalhot (tedy blízko genitálií), trpí poruchou plodnosti. Toto tristní zjištění nenechalo v klidu Švýcara jménem Andreas Sallmann, jenž neváhal a vrhnul se na výrobu pánského spodního prádla, mezi jehož komponenty se neřadí pouze běžné textilie jako lycra a bavlna, ale i tenké kovové vodiče, jejichž cílem je odstínění elektromagnetického záření.

Ceny roamingu potvrzeny

Poslední překážka v oblasti zavádění regulačních opatření ze strany EU v oblasti mezinárodního roamingu, jež bránila uvedení těchto předpisů do praxe, byla překonána. Evropská rada totiž návrh komisařky Viviane Redingové v plném rozsahu schválila. Nyní dojde k přeložení nové směrnice do všech jazyků členských států EU, načež budou telefonní operátoři formálně nuceni představit svou verzi "eurotarifu", jehož cenový strop se bude pohybovat kolem 13,80 Kč za minutu odchozího hovoru do Česka, respektive 6,80 Kč za minutu příchozího hovoru kdekoliv v rámci EU. Operátoři jsou povinni "eurotarif" představit co nejdříve a na požádání ho zainteresovaným zákazníkům neprodleně aktivovat. Do dvou měsíců by měl být "eurotarif" automaticky dostupný všem.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).