Hlavní navigace

Symantec představuje kompletní řešení Symantec Endpoint Protection

19. 6. 2007

Sdílet

Nové řešení společnosti Symantec integruje několik technologií zabezpečení do agenta spravovaného jedinou konzolou. Řešení nese jméno Symantec Endpoint Protection.

Společnost Symantec Corp. uvádí produkty Symantec Endpoint Protection 11.0 a Symantec Network Access Control 11.0 (kódové označení Projekt Hamlet). V aplikaci Symantec Endpoint Protection se spojuje aplikace Symantec AntiVirus s pokročilou prevencí hrozeb do jediného agenta, který poskytuje notebookům, stolním počítačům i serverům ucelenou ochranu před škodlivým kódem.


Aby mohl produkt chránit uživatelské počítače nejen dnes, ale i v budoucnu, obsahuje aplikace Symantec Endpoint Protection technologie, které pomocí automatické analýzy chování aplikací a komunikace v síti zjišťují, vyhodnocují a následně blokují příchozí útoky. Antivirová ochrana chrání uživatele i před spywarem, obsahuje bránu firewall i řešení prevence narušení na hostiteli a v síti. To vše je je nyní integrováno v jednom instalačním balíku.

Aplikace Symantec Endpoint Protection spojuje technologii společností Symantec, Sygate, Whole Security a Veritas. Řešení pracuje na různých platformách.

Aplikace Symantec Endpoint Protection byla navržena tak, aby hospodárněji využívala systémové prostředky. Nároky na paměť by měly být výrazně nižší než u dřívějších řešení – údajně více než o 80%.

Společnost Symantec také představila novou verzi svého produktu Symantec Network Access Control. Symantec Network Access Control 11.0 je volitelný modul a je těsně integrovaný s aplikací Symantec Endpoint Protection. Zákazníkům pomáhá zjišťovat a hodnotit stav koncových bodů, zajišťovat přiměřený přístup do sítě a odstraňovat problémy. Očekává se, že aplikace Symantec Endpoint Protection i nová verze modulu Symantec Network Access Control budou celosvětově k dispozici v září.


Součástí řešení ochrany Symantec Endpoint Protection je:

  • Rozšířená technologie antivirové ochrany a ochrany před spywarem – umožňuje zjišťování, blokování a odstraňování škodlivého kódu v reálném čase. Má nové rozhraní klienta a novou technologii hloubkového prověřování společnosti Veritas.
  • Nová proaktivní ochrana před hrozbami – využívá prověřování založené na chování kódu, chrání před neznámými (tedy i novými) hrozbami. Algoritmus kontroluje přijatelné i nevhodné chování a tím by měl podstatně omezit počet falešných poplachů. Obsahuje také technologii Proactive Threat Scan získanou od společnosti Whole Security, která zjišťuje a blokuje škodlivý kód bez použití signatur a tím zabraňuje šíření škodlivého kódu dříve, než k němu dojde. Funkce řízení zařízení umožňuje uživatelům omezit přístup k zařízením (USB klíčenky, zálohovací jednotky) v souladu s určenými zásadami zabezpečení.
  • Nová ochrana před síťovými hrozbami – obsahuje technologii Generic Exploit Blocking (GEB), která využívá technologii prevence narušení založenou na zranitelných místech. Protože je tato technologie prevence narušení vestavěná na úrovni sítě, škodlivý kód je blokován před vstupem do systému. Na rozdíl od tradičních technologií prevence narušení založených na útocích blokuje technologie GEB všechny nové útoky na zranitelné místo (včetně variant) pomocí jediné signatury a tím zlepšuje zjišťování a zrychluje řešení problému. Obsahuje také novou bránu firewall založenou na pravidlech, která byla získána od společnosti Sygate. Brána firewall dynamicky upravuje nastavení portů, aby zabránila šíření hrozeb, a prověřuje šifrovaný i nešifrovaný provoz v síti.
Aplikace Symantec Endpoint Protection je od dnešního dne k dispozici ve veřejné beta verzi na adrese www.symantec.com/endpointsecurity.

- - Jaroslav Kasal

UI21